نماینده ولی‌فقیه در گیلان تأکید کرد: چاپ
لزوم تقویت فرهنگ شورونشاط اجتماعی در نوجوانان و جوانان
30 خرداد 97 - 12:10

گیلان آنلاین: تقویت فرهنگ شورونشاط اجتماعی در جامعه امری ضروری است.

 

 

 

گیلان آنلاین: عصر دیروز سی و پنجمین دوره اردوهای دانش‌آموزی کشور با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان در مجتمع فرهنگی آموزشی شهید مطهری چابکسر و با حضور 280 دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از استان‌های گیلان و تهران آغاز شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی در مراسم افتتاح این اردوهای دانش‌آموزی در چابکسر اظهار کرد: جوانان و نوجوانان بزرگ‌ترین سرمایه‌های جامعه هستند که باید موردتوجه ویژه قرار گیرند تا بتوانند نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند.

وی بر لزوم تقویت فرهنگ شورونشاط اجتماعی در جوانان و نوجوانان تأکید کرد و افزود: توجه به اوقات فراغت جوانان و نوجوانان می‌تواند در ارتقای سطح شورونشاط آنان تأثیرگذار باشد.

وی با تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت اردوها در ایام تابستان تصریح کرد: ایجاد شورونشاط اجتماعی از مهم‌ترین مقوله‌ای است که مسئولین کمیته امداد امام خمینی (ره) باید در فراهم آوردن آن برای نوجوانان تلاش کنند تا ایام آنان در تابستان به بطالت سپری نشود.

امام‌جمعه رشت تابستان را فرصت ارزشمندی برای جوانان و نوجوانان خواند و گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی مدون در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی می‌توان میزان ضریب نشاط اجتماعی را در آنان تقویت و به پویایی و بالندگی جامعه کمک نمود.

وی پرداختن به فرهنگ نماز، فزونی دانش و علم، عدم جذب به فضای های مجازی، پرداختن به ورزش و تفریح را مورد تأکید نوجوانان برای داشتن زندگی سالم و مطلوب قرار داد.

*حضور بیش از پنج هزار دانش‌آموز در اردوهای طرح اوقات فراغت چابکسر

مدیرکل کمیته امداد گیلان نیز در ادامه مراسم افتتاح اردوهای تابستانی در چابکسر اظهار کرد: اردوهای فرهنگی، تربیتی و هنری کمیته امداد در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد و ترویج و اشاعه فرهنگی غنی اسلامی و دینی در آنان برگزار می‌شود.

علیرضا محمدی از حضور پنج هزار و 100 دانش‌آموز در اردوهای فرهنگی تربیتی در ایام تابستان خبر داد و افزود: این دانش‌آموزان در 17 دوره از 22 استان کشور برای سپری کردن اوقات فراغت در این اردوها شرکت می‌کنند.

 

 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام