رئیس بنیاد سبک زندگی ایرانی اسلامی: چاپ
عدم ایده پردازی اساتید و نخبگان درد جامعه ایرانی است
13 تیر 97 - 00:03

گیلان آنلاین: رئیس بنیاد سبک زندگی ایرانی اسلامی با اشاره به اینکه عدم ایده پردازی اساتید و نخبگان درد جامعه ایرانی است گفت: پایان‌نامه و رساله دانشجو و استادی که شش ماه تحویل داده می‌شود هیچ ارزش علمی ندارد.

 

 

 

 

گیلان آنلاین: پروفسور علی کرمی ظهر امروز در دیدار با اساتید و نخبگان دانشگاهی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد رشت با بیان اینکه اساتید و نخبگان باید ایده پرداز باشند اظهار کرد: استاد، دکتر و نخبه‌ای که ایده ندارد هیچ تأثیری بر روی جامعه خود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه عدم ایده پردازی اساتید و نخبگان درد جامعه ایرانی است افزود: پایان‌نامه و رساله دانشجو و استادی که شش ماه تحویل داده می‌شود هیچ ارزش علمی ندارد.

*حوزه علمیه ارتباط خود را با علم روز قطع کرده است

رئیس بنیاد سبک زندگی ایرانی اسلامی با بیان اینکه حوزه علمیه ارتباط خود را با علم روز قطع کرده است تصریح کرد: شورای انقلاب فرهنگی کشور نیز شورای انفعال فرهنگی شده است، درحالی‌که باید این را بداند اگر برای دانش آموزان برنامه‌ریزی نکند کشور دانش آموزان نابغه را از دست خواهد داد.

کرمی با اشاره به اینکه جامعه ایرانی اقتصاددان ندارد گفت: تا به امروز به‌اندازه کافی پزشک و مهندس تحویل جامعه شده است و باید در دانشگاه‌ها اقتصاددان تربیت شود.

وی با اشاره به اینکه حس امنیت در ایران اسلامی مانند اکسیژن برای مردم عادی شده افزود: کسی متوجه نیست که برای این امنیت چه خون‌هایی ریخته شده است، دشمن این ‌را فهمیده و هیچگاه حریف جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.

*دلیل تغییر سبک زندگی مردم گیلان بی‌تفاوتی نخبگان است

عضو هیئت‌علمی مرکز تحقیقات بیولوژی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله با بیان اینکه باید به سبک زندگی اسلامی در جامعه اهمیت داده شود خاطرنشان کرد: باید سبک زندگی در کشور تغییر کند و انسان بداند که مفهوم زندگی در تجهیزات زندگی نیست.

کرمی با اشاره به اینکه سلامت جسم، روح، روان، معنوی و اجتماعی نخبگان ضروری است گفت: انسان‌ها باید بدانند که نیات آن‌ها در ژنتیک تأثیر دارد و زندگی آن‌ها را تغییر می‌دهد.

وی با بیان اینکه اساتید و نخبگان به‌جای پیروی از آداب غلط غرب، موارد و فرهنگ‌های درست آن‌ها را تقلید کنند افزود: دلیل تغییر سبک زندگی مردم گیلان بی‌تفاوتی نخبگان است.

بنیان‌گذار و مؤسس انجمن بیوتکنولوژی ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل با اذعان به اینکه بیمارهای قلبی و سرطان از مهم‌ترین عوامل مرگ‌ومیر در گیلان است تصریح کرد: گیلان رتبه نخست سرطان در کشور را دارد که باید دلیل این موضوع توسط نخبگان گیلانی بررسی و به استاندار اطلاع داده شود.

کرمی با اذعان به اینکه علت اصلی ابتلا به سرطان، ضعف سیستم ایمنی بدن است بیان کرد: امروزه علم پزشکی در حال رفتن به سمت طب اسلامی است و در طب اسلامی سلامتی انسان‌ها در خانواده و توسط مادر تأمین می‌شود.

وی با اشاره به شش اصل سلامتی انسان در جامعه امروزی گفت: تغذیه سالم، کاهش استرس و اضطراب، ورزش و تحرک، دعا و نیایش، خواب صحیح و احساس مثبت شش اصل سلامتی انسان‌ها هستند.

رئیس بنیاد سبک زندگی ایرانی اسلامی با اشاره به اینکه در سبک زندگی ایرانی‌ها اخلال ایجادشده است تصریح کرد: دشمنان در حال نقشه کشیدن علیه کشورمان بوده و در سال‌های دور با جنگ سخت و حملات نظامی و وحشیانه درصدد تخریب ایران اسلامی بودند و امروز با جنگ نرم و تغییر در سبک زندگی دنبال همان اهداف هستند.

کرمی با بیان اینکه برای وجب‌به‌وجب خاک ایرانی اسلامی خون‌ها ریخته شده است اظهار کرد: ایران با شهدایی که درراه حفظ کشور داده است موجب شده ما حتی حس عدم امنیت در زندگی نداشته باشیم، درحالی‌که این مطلب در کشورهای همسایه نزدیک ما کاملاً برعکس است.

*باید تغذیه نخبگان و اساتید دانشگاهی اصلاح شود

وی با تأکید بر اینکه باید تغذیه نخبگان و اساتید دانشگاهی اصلاح شود گفت: یکی از راه‌های تغییر در نوع تغذیه اساتید و نخبگان برگزاری جشنواره‌های سبک زندگی و تغذیه سالم در دانشگاه است.

بنیان‌گذار و مؤسس انجمن «بیوتکنولوژی» ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه اساتید و نخبگان باید به سبک زندگی اسلامی ایرانی توجه جدی داشته باشند خاطرنشان کرد: انجام پایان‌نامه، تحقیق در کشف آسیب‌ها و ارائه پیشنهاد و راهکار برای اساتید و نخبگان ضروری است و باید این را بدانیم که اگر خود را اصلاح نکنیم اصلاح دیگران و جامعه شدنی نیست./فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام