معاون عمرانی استاندار گیلان: مجبور به قطعی برق در بخش خانگی هستیم
13 تیر 97 - 23:31

گیلان آنلاین: معاون عمرانی استاندار گیلان خواستار صرفه جویی هر چه بیشتر ادارات، صاحبان صنایع و شهروندان در مصرف برق شد و گفت: با توجه به افزایش میزان مصرف برق به ناچار مجبور به قطعی برق هستیم.

 

 

گیلان آنلاین: حجت شعبان‌پور عصر امروز در جلسه هماهنگی دستگاه‌های مسئول حوزه برق در رشت با اشاره به کمبود تولید روزانه پنج هزار و 300 مگاوات برق در کشور اظهار داشت: میزان مصرف برق در کشور در حال حاضر بیش از میزان تولید آن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: تقسیم بندی این میزان کسری تولید برق میان استان‌ها موجبات قطعی برق در بخش خانگی و صنایع را فراهم کرده است.

وی خواستار صرفه‌جویی ادارات، صاحبان صنایع و شهروندان در مصرف برق شد و افزود: با توجه به کمبود تولید برق روزانه باید حداقل 10 تا 15 درصد مصرف برق خانوارها کاهش یابد تا این کمبود جبران شود.

شعبان‌پور گفت: فردا جلساتی با حضور جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار و صاحبان صنعت، معدن و تجارت برای بررسی مشکلات و ارائه برنامه زمان بندی قطعی برق در گیلان برگزار می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش میزان مصرف برق با تقسیم‌بندی عادلانه به ناچار مجبور به قطعی برق در بخش خانگی نیز هستیم.

شعبان‌پور از کاهش دمای هوای استان در طی روزهای آینده خبر داد و اظهار داشت: امیدوارم با کاهش دمای هوا شاهد کاهش میزان مصرف برق نیز باشیم./تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام