حجت‌الاسلام ‌ ‌طائب‌: مسئولان برای رفع مشکلات مردم آتش به اختیار عمل کنند
13 تیر 97 - 23:38

گیلان آنلاین: فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار با بیان اینکه مسئولان باید جهت رفع مشکلات مردم آتش به اختیار عمل کنند گفت: در چنین شرایط پیچیده و حساسی باید به‌صورت عملی وارد میدان شد.

 

 

گیلان آنلاین:حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب عصر امروز در همایش بزرگ بصیرت افزایی در مسجد جامع بندرانزلی اظهار داشت: دشمن با مدیریت جنگ تمام عیار اقتصادی علیه جمهوری اسلامی در پی نجات رژیم صهیونیستی و جلوگیری از فروپاشی آن است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار به ترورهای اوایل پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت:‌ سازمان مجاهدین خلق و منافقان کوردل برای نابودی نظام و جمهوری اسلامی دست به هر جنایتی زدند به طوری‌که و در روز روشن اقدام به ترور اشخاص تأثیرگذار کشور می‌کردند.

‌طائب ترورهای منافقان را سازمان‌یافته و با اهداف مشخصی دانست و عنوان کرد:‌ به اعتقاد بنده هیچ یک از این ترورها که تعدادشان به بالای 17 هزار نفر هم می‌رسد کور و بدون هدف نبود بلکه آن‌ها با آگاهی کامل دقیقاً انگشت اشاره خود را بر روی ارکان نظام می‌گذاشتند.

وی از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط منافقان سخن گفت و تصریح کرد:‌ عده بسیار زیادی از مسئولان رده بالای نظام در این حادثه و دیگر حوادث تلخ مشابه به شهادت رسیدند اما آن‌چه که عملاً برای مجاهدین خلق اتفاق افتاد یأس و ناامیدی در جبهه نبرد با اسلام بود.

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار به شهادت حضرت امیرالمؤمنین(‌ع)‌ اشاره کرد و ابراز داشت:‌ امام نخست شیعیان در غفلت همیشگی مردم توسط یکی از د‌شمنان تابلودار اسلام نه در کوچه و خیابان و یا در صحنه نبرد بلکه در جایگاه و محراب نماز به شهادت رسید.

طائب با بیان اینکه مردم آن زمان گوشهایشان در ظاهر، حرف‌های امیرالمؤمنین(‌ع)‌ را می‌شنید عنوان کرد:‌ قلب و روح امت آن زمان در اختیار اسلام و به عشق ولایت نمی‌تپید به همین علت آشکارترین دشمنان به راحتی نیات شوم و پلید خود را پیاده می‌کردند.

وی به سخنان تاریخی امام راحل در فروردین 58 اشاره کرد و اظهار داشت:‌ امام خمینی(‌ره)‌ در این زمان فرمودند راه قدس از کربلا و عراق می‌گذرد که بلافاصله پس از این فرمایش ایشان افرادی نظیر شهید مطهری در سخنرانی‌های خود به دفاع از این عقیده و نظر پرداختند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار از کینه عمیق منافقان نسبت به شهید مطهری سخن گفت و تصریح کرد:‌ این شهید بزرگوار بارها در سخنرانی‌هایش بر لزوم شناخت شمر زمان تأکید می‌کرد بنابراین پیکان ترورهای کاملاً آگاهانه منافقان به سمت این شهید بزرگوار نشانه رفت.

‌طائب به شهادت خیل عظیمی از فرهیختگان و چهره‌های مذهبی و سیاسی کشور اشاره کرد و بیان داشت:‌ ترور شهدایی نظیر اشرفی اصفهانی،‌ شهید مدنی،‌ هاشمی‌نژاد،‌ طباطبایی،‌ دستغیب و امثال این‌ها توسط منافقان به انجام رسید اما هیچ دستاوردی برای آنان در بر نداشت.

وی ولایت‌پذیری و عشق مردم نسبت به ولایت‌فقیه را به‌عنوان سلاحی قدرتمند در برابر توطئه‌ها دانست و ابراز داشت:‌ مردم در این دوره از حکومت اسلامی برخلاف صدر اسلام ارزش و قیمت ولایت را شناختند و همین عامل موجب پیروزی و شکست دشمنان قسم خورده آنان شد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار به یکی از ویژگی‌های بارز امام راحل اشاره کرد و افزود:‌ ایشان در بسیاری از صحنه‌ها و حوادث با وجود تهدید‌های دشمن مردم را به ایستادگی و قیام فرا می‌خواندند و در تبدیل انواع تهدیدها به فرصت تبحر بسیار قابل ملاحظه‌ای داشتند.

‌طائب از شکست رژیم صهیونیستی در جریان جنگ 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه سخن گفت و تصریح کرد:‌ دشمن تا دندان مسلح و جعلی صهیونیستی با تمام ادوات و امکانات جنگی خود به میدان آمد اما با تمام این‌ها نتوانست کار خود را در برابر ایمان‌های راسخ مؤمنان به پیش ببرد.

وی نابودی رژیم صهیونیستی را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بسیار نزدیک خواند و اعلام کرد:‌ آمریکا و تمام متحدانش نیز از این قضیه ترس و هراسی بزرگ در دل خود دارند به همین علت دست به راه‌اندازی یک جنگ اقتصادی تمام عیار و انواع توطئه‌چینی‌ها کرده‌اند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار با بیان اینکه مسئولان باید جهت رفع مشکلات مردم آتش به اختیار عمل کنند عنوان کرد:‌ در چنین شرایط پیچیده و حساسی باید به‌صورت عملی وارد میدان شد و برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرد.

طائب با بیان اینکه دشمن باز هم در معادلات خود علیه ملت ایران اسلامی اشتباه کرده است گفت:‌ ملتی که دل در گرو ولایت فقیه و امام زمان(‌عج)‌ دارد یأس را به خود راه نمی‌دهد هر چند که وظیفه و تکلیف مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در زمینه رفع نا‌به‌سامانی‌های اقتصادی بسیار خطیر است./تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام