وضعیت استان گیلان در حوزه پسماند "بحرانی" است
16 تیر 97 - 12:36

گیلان آنلاین: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان‌ اوضاع استان در حوزه پسماند را بحرانی اعلام کرد و گفت مشکل زیست‌محیطی به طور جدی استان گیلان را تهدید می‌کند.

 

 

گیلان آنلاین: محمدعلی محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ تکیه بر مزیت‌هایی از جمله صنعت گردشگری از مباحثی است که استانداری گیلان با جدیت به‌دنبال توسعه آن بوده و با نهایی شدن آن‌ها تحولات بسیار خوبی در این حوزه رقم خواهد خورد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان‌ توسعه خطوط ریلی را مورد اشاره قرار داد و افزود:‌ در حال حاضر توسعه راه‌آهن در تمام کشورهایی که به رونق اقتصادی و توسعه پایدار دست یافتند به‌عنوان یک اولویت مهم شناخته شده به طوری‌که برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس آن پیش برده‌اند.

محمدی راه آهن رشت به قزوین و اهمیت آن برای استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ راه افتادن این خط ریلی مهم نقطه شروعی دوباره برای گیلان در جهات و جنبه‌های دیگر محسوب می‌شود و با تکمیل فازهای بعدی آن نیز،‌ مسیر رونق اقتصادی استان میسرتر خواهد شد.

وی ادامه راه‌آهن گیلان به غرب استان را بسیار ضروری اعلام کرد و ابراز داشت:‌ تکمیل خطوط رشت به بندرانزلی و رشت به آستارا طبق شرایطی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است می‌تواند آن موقعیت استراتژیک گذشته در حوزه محور مواصلاتی را مجدداً به گیلان بازگرداند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان‌ پرداختن تک‌ بعدی به حوزه کشاورزی برای رسیدن به توسعه اقتصادی را امری اشتباه قلمداد کرد و گفت:‌ در هیچ کجای دنیا به کشاورزی به عنوان تنها محور توسعه نگاه نمی‌کنند بلکه در کنار آن به ارتقاء حوزه گردشگری نیز توجه ویژه‌ای دارند.

محمدی با بیان اینکه برنامه‌های بسیار خوبی در حوزه‌های کشاورزی،‌ محیط زیست،‌ تجارت و صنعت گردشگری گیلان به اجرا رسیده است افزود:‌ با وجود تمام تلاش‌های مثبتی که در هر کدام از این محورها انجام شده اما باز هم حرکت گیلان به سمت توسعه پایدار کند بوده است.

وی برنامه‌ریزی برای مدیریت پسماند و زباله را امری واجب و ضروری برای استان گیلان ارزیابی کرد و ابراز داشت:‌ دولت با محوریت استان‌های شمالی در بودجه امسال 2 میلیون دلار برای ساماندهی زباله و پسماند پیشنهاد کرده بود که البته مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار نگرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان‌ اوضاع استان در حوزه پسماند را بحرانی اعلام کرد و اظهار داشت:‌ مشکل زیست‌محیطی به طور جدی استان گیلان را تهدید می‌کند بنابراین باید حساسیت‌ها در این مورد را به جایی برسانیم که عزم ملی برای رفع این مشکل در کشور شکل بگیرد./تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام