قابل توجه مسئولین نظارتی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان چاپ
یک ویژه خواری تاسف بار که تداوم دارد!
18 تیر 97 - 00:00

گیلان آنلاین: از مسئولین ذیربط انتطار می رود تا از تداوم حضور تبعیض آمیز این سه پزشک سهمیه ای جلوگیری به عمل آورده تا بیش از این به جایگاه علمی دانشگاه لطمه وارد نگردد.

 

 

گیلان آنلاین: بی هیچ تردیدی وجود تبعیض و قائل شدن امتیازاتی ویژه برای عده ای از افراد به ویژه در جامعه علمی و درمانی کشور موجب خسارات مادی و معنوی قابل توجهی در عرصه علمی و درمانی خواهد شد و مسئولین نظام جمهوری اسلامی در رده های مختلف موظف به در نظر گرفتن عدالت و دوری از بروز هرگونه تبعیض هستند و وظیفه مسئولین نظارتی نیز در این زمینه قابل توجه است.

در سال های اخیر یکی از اتفاقات خلاف قانون و تبعیض آمیز و در واقع تخلف اداری آموزشی صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سوی یک جریان خاص، جذب سه تن از متخصصین قلب سهمیه خاص زنان(مناطق محروم) در بیمارستان حشمت رشت است.

در دستورالعمل نحوه توزیع فارغ التحصیلان رشته های تخصصی پزشکی آمده است: " آن دسته از متخصصینی که تعهد خاص به دانشگاه های مناطق محروم دارند و عدم نیاز آن دانشگاه را اخذ نموده باشند باید به تشخیص معاونت درمان به سایر نقاط هم طراز اعزام شوند. " اما سه متخصص مدنظر که موظف به طی تعهد خاص در مناطق محروم به مدت 8 سال بودند و با این تعهد، موفق به قبولی در رشته قلب شده بودند، با اقدامات خلاف قانون و ویژه خواری توسط یک جریان خاص با هدفی مرموز از بیمارستان حشمت رشت سر درآوردند! 

عمق فاجعه آنجاست که جذب غیرقانونی این سه متخصص سهمیه خاص زنان(مناطق محروم) در این سال ها در شرایطی صورت گرفته که با جذب تعداد قابل توجهی از متخصصان قلب نخبه و ممتاز کشوری در بیمارستان حشمت رشت مخالفت شده است!

تاسف بار اینکه در حال حاضر همچنان این سه متخصص در بیمارستان حشمت مشغول فعالیت هستند و تاسف بارتر اینکه برخی در صدد آن هستند تا در اقدامی خلاف قانون دیگر یکی از آنها را جهت طی دوره فلوشیپی اعزام نمایند.

آیا این اقدامات خلاف قانون و تبعیض آمیز نتیجه ای جز کاهش انگیزه های دانشجویان پزشکی نخبه دارد؟ و آیا مانعی در جهت رشد علمی دانشگاه و استان نیست؟ چه اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه آموزشی در بین دانشگاه علوم پزشکی کشور در رتبه ای بسیار پایین جای دارد.

هر فرد منصفی صرف نظر از اینکه دین دار باشد یا نباشد با رجوع به وجدان خود در می یابد که عدم پذیرش نخبگان پزشکی از یک سو و پذیرش غیرقانونی و تبعیض آمیز عده ای دیگر، با ارزش های انسانی سازگاری ندارد.

از مسئولین ذیربط به ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان انتظار می رود از تداوم حضور تبعیض آمیز این سه پزشک سهمیه ای جلوگیری به عمل آورده تا بیش از این به جایگاه علمی دانشگاه لطمه وارد نگردد.

در آینده در خصوص این جریان خاص که از انتخاب سئوال برانگیز اسدیان راد به عنوان سرپرست گروه قلب نیز حمایت سرسختانه ای کرد بیشتر صحبت خواهیم کرد. 

 

به اشتراک بگذارید:

نظرات شما:

نام: امید پزشک گیلان 20 تیر 1397 ساعت 11:04

با سلام
اگر مسولین نظارتی ما نظارت میکردند که وضع دانشگاه به این روز نمی رسید وکلا دانشگاه تبدیل به عقده گشایی شده واخلاق اداری گم شده است

نظر دهید - پسندیدم 2

نظر شما:

security code
تلگرام