موافقت لاریجانی با ادغام دو فراکسیون سیاسی مجلس
2 مرداد 97 - 17:56

گیلان آنلاین: رئیس مجلس نظر مساعد خود برای ادغام دو فراکسیون سیاسی مجلس را اعلام کرد.

 
 

 

 

 

گیلان آنلاین: پس از انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس تعدادی از نمایندگان جلسه‌ای را با علی لاریجانی رئیس قوه مقننه درباره کارکرد فراکسیون‌ها برگزار کردند که در این جلسه به لاریجانی پیشهاد می‌شود با مدیریت وی فراکسیون اصولگرایان و مستقل با یکدیگر ادغام شوند.

 در این جلسه نمایندگان به رئیس مجلس می‌گویند که دو فراکسیون مستقلان و ولایی ۱۹۰ عضو دارد و می‌توانند در غالب یک فراکسیون اثرگذاری بیشتری داشته باشند و با تشکیل یک فراکسیون مستقل مشخص می‌شود که اکثریت و اقلیت در مجلس چه کسانی هستند؟ و مسئولیت این تصمیمات با چه کسانی است؟

بر همین اساس لاریجانی نظر مساعد خود را نسبت به این موضوع اعلام می‌کند و می‌گوید "باید فکری کنیم، زیرا روند، روند خوبی نیست" و از ایده نمایندگان در این خصوص استقبال می‌کند.

 هم اکنون ۳ فراکسیون سیاسی امید به ریاست محمدرضا عارف (اصلاح‌طلب) مستقلان ولایی به ریاست کاظم جلالی (حامیان دولت) و نمایندگان ولایی به ریاست حمیدرضا حاجی‌بابایی (اصولگرا) در مجلس فعالیت می‌کنند.

در انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس، فراکسیون امید از کاندیداتوری عارف و فراکسیون مستقلان ولایی و نمایندگان ولایی از علی لاریجانی حمایت کردند.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام