چند درصد دارو در ایران تولید می‌شود؟
9 مرداد 97 - 00:08

گیلان آنلاین: معاون کل وزارت بهداشت به آخرین وضعیت سلامت زائران و توضیحاتی درباره توصیه‌های بهداشتی به حجاج پرداخت و از رسیدن تولید داروی داخلی به آمار ۹۸ درصد خبر داد.​

 

 

 

 

گیلان آنلاین: ایرج حریرچی در نشست خبری خود با رسانه‌ها درباره نوسانات جدید ارز و تاثیر آن بر روی قیمت دارو اظهار داشت: قیم دارو به مانند کالاهای دیگر به طور لحظه‌ای تحت تاثیر نوسانات ارز نیست.


حریرچی با اشاره به اینکه تولید دارو در ایران به 98 درصد نیاز کشور رسیده است که این مقوله بسیار در کنترل قیمت دارو کمک می‌کند، افزود: امروزه با اقدامات لازم میزان تجویز دارو در هر نسخه ای نیز به میانگین سه قلم دارو رسیده است که در کاهش قیمت دارو و همچنین کنترل عوارض دارو کمک می‌کند.

قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: بنابراین قیمت دارو کمتر از تورم کشور خواهد بود و میزان افزایش قیمت دارو در حدود 9 درصد است.

حریرچی درباره فواید راهنماهای بالینی نیز توضیح داد: درست است راهنماهای بالینی فوایدی دارد، ولی این مسئله را نیز باید آگاه باشید داشتن راهنماهای بالینی در بهترین حالت فقط 15 درصد باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود، و داشتن راهنماهای بالینی به معنای این نیست که کاهش هزینه‌های بالینی بسیار پایین می آیید.

سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد: از طرفی نیز اجرای راهنماهای بالینی نیاز به زمان و تغییر نگاه بالینی در کل کشور است که حتی می‌طلبد از دوران دانشجویی این راهنماهای بالینی اجرا شود.

وی همچنین با تشریح آخرین وضعیت سلامت حجاج کشورمان و توضیحاتی درباره توصیه‌های بهداشتی به حجاج گفت: سلامتی کنونی حجاج کشورمان مناسب است، همچنین حجاج باید توصیه های بهداشتی را دقیقا اجرا کنند، خوشبختانه حجاج با واکسینه شدن و ارائه آموزش های لازم راهی عربستان شدند و تاکنون مشکل خاصی برای حجاج کشورمان وجود ندارد.
 
 
 
 
 
 
منبع: تسنیم
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام