باغ وحش مشهد با دستور قضایی پلمپ شد
10 مرداد 97 - 19:20

گیلان آنلاین: باغ وحش در پی مرگ چند قلاده ببر بنگال به کانون اخبار ناگوار مرتبط با ببر در جهان تبدیل شد. کشف چند جمجمه ببر و مرگ ابهام‌آلود چند ببر بنگال باعث شد تا دامپزشکی خراسان رضوی وارد ماجرا شود و با دستور قضای این مجموعه تعطیل و پلمپ شد.

 

 

 

گیلان آنلاین: معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان‌رضوی گفت: به‌علت ملاحظه‌شدن چند مورد غیربهداشتی در سردخانه، این مجموعه موقتاً تعطیل شده است.

محمد رشتی‌باف در خصوص علت تعطیلی باغ‌وحش مشهد به دستور دامپزشکی، اظهار کرد: امید داریم که این مجموعه هرچه سریع‌تر بتوانند آن دغدغه‌های دادستانی و حداقل‌های بهداشتی که برای بازگشایی لازم است را فراهم کنند تا این مجموعه هر چه سریع‌تر به فعالیت خود ادامه دهد.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: منظور ما تعطیل کردن این مجموعه نیست، اما به‌علت رعایت کردن مسائل بهداشتی مجبور به آن بودیم که این کار را انجام دهیم.

رشتی‌باف افزود: علاوه بر ما دادستانی مشهد نیز تمایل ندارد که یک مکان تفریحی و گردشگری را تعطیل کنند، اما مجموعه باغ‌وحش نیز باید حداقل ضوابط را برای تأمین بهداشت رعایت کنند.

وی تصریح کرد: تعطیلی این مجموعه بستگی به سرعت عمل دوستان ما در باغ‌وحش دارد، هرچه در رفع این موارد ملاحظه شده بپردازند زودتر بازگشایی خواهد شد.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان‌رضوی یادآور شد: هم‌چنین این پرونده را به دادستانی معرفی کرده‌ایم و در خصوص جریمه کردن این مجموعه تصمیم‌گیری خواهند کرد. / ایسنا

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام