استاندار گیلان: چاپ
تدوین 32 محور برای توسعه گیلان/ بدنبال سرمایه گذاری‌های پایدار در استان هستیم
12 مرداد 97 - 00:11

گیلان آنلاین: این محورها در بخش‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعت، دریا و ... را شامل می‌شود که چهار اولویت کشاورزی،صنعت، خدمات و گردشگری با محوریت بوم‌گردی برای استان مطرح است.

 

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان، با بیان اینکه خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند و می‌توانند در انتقال مشکلات مردم به مسئولان نقش آفرین باشند، اظهار کرد: رسانه‌ها از ارکان دموکراسی به شمار می‌آیند.

وی نقش رسانه‌ها را امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خواند و افزود: رسانه‌ها دارای نقش مشورتی هستند و در بسیاری از امور می‌توانند در توسعه استان و کشور با ارائه پیشنهادات و نقد منصفانه اثرگذار باشند.

استاندار گیلان با اشاره به مواهب طبیعی و ساحلی بودن استان گفت: گیلان بالاترین میزان بارش کشور و از استان‌های سرسبزی است که از جنبه‌های مختلف برای جذب گردشگر، استانی مناسب برای سفر است.

سالاری با اشاره به ازدحام چند روز گذشته در پمپ‌های بنزین استان تصریح کرد: میزان مصرف روزانه بنزین در گیلان 3 میلیون لیتر است؛ این درحالی است که ظرفیت خط انتقال لوله بنزین از تهران به گیلان روزانه 12 میلیون لیتر است.

وی با بیان اینکه پس از دو روز ازدحام در پمپ بنزین‌ها امروز شرایط به حالت عادی خود بازگشت، ادامه داد: در روز نخست ازدحام 5 میلیون لیتر و در روز دوم 6 میلیون لیتر بنزین مصرف شد و متأسفانه نگرانی‌ها که در جامعه اشاعه داده شد موجب نادیده گرفتن سرمایه‌های اجتماعی شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای توسعه استان 32 محور در بخش های مختلف تدوین و برنامه ریزی شده است، یادآور شد: این محورها در بخش‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعت، دریا و ... را شامل می‌شود که چهار اولویت کشاورزی،صنعت، خدمات و گردشگری با محوریت بوم‌گردی برای استان مطرح است.

سالاری از طراحی نرم‌افزارهای برای توسعه بوم گردی با کمک جوانان گیلانی خبر داد و گفت: اظهار نظرهایی که از بنده در زمینه بوم‌گردی می‌شود،مبنی بر اینکه استانداری تنها به امر توسعه گردشگری می‌پردازد و از سایر حوزه‌ها غافل است را رد می کنم.

وی با تاکید بر اینکه در جذب سرمایه‌گذار بدنبال سرمایه گذاری‌های پایدار در استان هستیم، یادآور شد: حمایت از سرمایه‌گذاران در توسعه هرچه بیشتر گیلان موثر است و هیچ مشکلی برای راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های خاص در گیلان نداریم.

سالاری، منطقه آزاد انزلی را از جمله مزیت‌های گیلان برشمرد و تصریح کرد: معافیت‌های مالیاتی و همسایگی با کشورهای خارجی از جمله امتیازاتی است که باید به خوبی از آن‌ها بهره گرفت.

وی به پیگیری‌های صورت گرفته برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی گیلان اشاره کرد و افزود: نشست های متعددی با حضور صاحبان صنایع، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران عامل بانک‌ها تشکیل دادیم که در نتیجه آن‌ها بخشی از مشکلات موجود مرتفع شد و برای رفع مشکلات باقی مانده در تلاش هستیم.

سالاری در رابطه با وضعیت رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود رشت نیز گفت: مشکل این دو رودخانه باید ریشه‌ای حل شود زیرا تا زمانی که ورود فاضلاب‌های شهری به آن‌ها اتصال دارد، هیچ تلاشی موثر واقع نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: احداث سدهای خاکی در بالادست رودخانه برای مهار روان آب‌ها از جمله اقداماتی است که باید صورت گیرد و امسال نیز اعتبار خوبی برای ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود اختصاص داده شده است.

استاندار گیلان به وضعیت کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: خرید تضمینی محصولات راهکاری موقت است و برای حمایت از کشاورزی باید به مسائلی از جمله کاهش قیمت تمام شده و تقویت صنعت بسته بندی توجه داشت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی ارز در کشور، واردات از مبادی غیر رسمی به لحاظ اقتصادی غیرقابل توجیه شده و از اینرو باید از این فضا برای تقویت تولید داخل بهره گرفت.

سالاری لایروبی 1100 کیلومتر از آب بندان‌های گیلان برای تسهیل آبرسانی به مزارع استان را از جمله فعالیت های صورت گرفته در سال زراعی جاری معرفی کرد و افزود: مطابق رایزنی‌های انجام شده در شورای معادن گیلان، مقرر شد که امسال عملیات لایروبی به حجم حداقل 250 میلیون متر مکعب انجام شود.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: با برنامه‌های پیش بینی شده و همچنین افتتاح 7 سد لاستیکی استان، در سال‌های آتی در خصوص تامین آب کشاورزی نگرانی نخواهیم داشت.

وی یادآور شد: امسال علیرغم نگرانی‌های موجود، با هم افزایی دستگاه‌های اجرایی و همکاری کشاورزان آبرسانی به مزارع به خوبی مدیریت شد.

سالاری تصریح کرد: مردم در انتخابات به یک سیاست و تفکر مشخص رای داده‌اند لذا در انتصابات همسو بودن افراد با سیاست‌های دولت مدنظر قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برخی افراد هنوز انتخابات را فراموش نکرده‌‌اند و چوب لای چرخ دولت می‌گذارند، تاکید کرد: مردم از اظهار نظرها و جبهه گیری‌هایی که از سر دلسوزی نیست متضرر می‌شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه معتقد به دخالت در جزییات کار دستگاه‌های اجرایی و هیئت‌های ورزشی نیستم، گفت: تصمیم‌گیری ها باید توسط متخصصین صورت گیرد و ما نیز اقدامات حمایتی لازم را انجام می‌دهیم.

 

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام