سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان خبر داد: چاپ
باران رگباری در راه گیلان / مسافران از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند
15 مرداد 97 - 00:03

گیلان آنلاین: سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان از کاهش نسبی دما، وزش باد، رعدوبرق و رگبار باران از امشب در گیلان خبر داد.

 

 

 

گیلان آنلاین: محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده نفوذ سامانه ناپایدار و خنک از عصر امروز تا پایان روز دوشنبه در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه از عصر امروز گیلان بارانی و خنک خواهد شد افزود: با توجه به ماهیت بارش‌های تابستانه، هوای گرم سبب ابرهای جوششی و بارش رگباری موقتی شده که در مدت‌زمان کوتاه می‌تواند منجر به آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن آب سطح رودخانه‌ها به‌خصوص در مناطق کوهپایه‌ای و روستاهای کوهستانی شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه شالی‌کاران، محصول برنج خود را حداکثر تا پایان امروز برداشت کنند گفت: شالی‌کاران در 36 ساعت آینده از هرگونه درو و برداشت شالی خودداری کنند.

دادرس با اشاره به اینکه در این مدت دریا مواج و برای انجام فعالیت‌های دریایی و شنا نامناسب است بیان کرد: مسافران و گردشگران از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل‌آورند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، سازمان آب و منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، شرکت برق منطقه‌ای و توزیع برق، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی می‌شود گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر می‌شود.

 

 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام