"فرمانده گیلانی ارتش" در رشت به خاک سپرده شد
15 مرداد 97 - 00:07

گیلان آنلاین: امیر سرتیپ دوم علیرضا توانایی رئیس اداره مهندسی و پدافند غیرعامل ارتش جمهوری اسلامی ایران در رشت به خاک سپرده شد.

 

 

گیلان آنلاین: امیر سرتیپ دوم توانایی رئیس اداره مهندسی و پدافند غیرعامل ارتش جمهوری اسلامی ایران که بامداد جمعه 12 مردادماه بر اثر عارضه قلبی درگذشته بود امروز در زادگاهش شهر رشت به خاک سپرده شد.

وی که از جمله فرماندهان ایثارگر، طراح و خلاق در ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در سال‌های دفاع مقدس در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به افتخار جانبازی نیز نائل شده بود متولد سال 1342 شهرستان رشت بود.

امیر توانایی در سال 1361 وارد دانشگاه افسری شد و پس از فارغ التحصیلی و طی دوره رزم مقدماتی با حضور در لشکر 16 زرهی نیروی زمینی ارتش در قزوین تا پایان جنگ تحمیلی در یگان‌های عملیاتی این لشکر خدمت کرد.

وی پس از جنگ وارد دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) شد و با پایان این دوره با توجه به هوش و استعداد بالا و خلاقیتی که داشت مسئولیت‌های مختلفی را در اداره مهندسی ستاد کل ارتش بر عهده گرفت.

مدیریت کلان کلیه طرح‌های عمرانی ارتش در نقاط مختلف کشور و طراحی و اجرای بسیاری از پروژه های مهندسی حساس و مهم نظامی در نیروهای زمینی، پدافند، هوایی، دریایی و ستاد ارتش از جمله اقدامات ماندگار وی در طول دوران خدمتش بود.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام