رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشت: چاپ
بوستان‌های معرفت ویژه کودکان و نوجوانان در رشت راه‌اندازی شد
16 مرداد 97 - 11:32

گیلان آنلاین: ‌۱۱ بوستان معرفت ویژه کودکان و نوجوانان در شهرستان رشت ایجاد شد.

 

 

گیلان آنلاین: حجت‌الاسلام صادق دوستدار صبح امروز در نشست خبری تحت عنوان نقش جوانان انقلابی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت:‌ اداره تبلیغات اسلامی رشت امسال 11 بوستان معرفت ویژه کودکان و نوجوانان را در این شهرستان راه‌اندازی کرده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رشت به نقش ویژه روحانیون در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود:‌ تلاش در مسیر اصلاح و بهبود وضعیت اموری نظیر مسائل فرهنگی همواره از دغدغه‌های قشر روحانیت بوده که تاکنون این برنامه‌ها را با روحیه‌ای جهادگونه به پیش برده‌اند.

وی توجه ویژه به مناطق محروم شهرستان رشت و اجرای برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی در محله‌های محروم و کمتر برخوردار را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ اداره تبلیغات اسلامی رشت امسال 75 درصد برنامه‌های خود را به مناطق محروم این شهرستان اختصاص داده است.

دوستدار شعاری که امسال برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در شهرستان رشت انتخاب شده را برشمرد و افزود: "همه با هم،‌ مبارزه با آسیب‌های اجتماعی"‌ شعاری است که امسال اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشت برای اجرای برنامه‌های خود با توجه به حساسیت موضوع برگزیده است.

وی از وجود 20 پایگاه،‌ ویژه گذراندن اوقات فراغت در شهرستان رشت خبر داد و بیان داشت:‌ خروج از تمرکزگرایی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و توجه بیشتر به مناطق و محله‌های کمتر برخوردار از جمله برنامه‌های اصلی و راهبردی امسال اداره تبلیغات اسلامی شهر رشت است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رشت از وجود 11 بوستان معرفت ویژه کودکان و نوجوانان در این شهرستان خبر داد و عنوان کرد: ‌927 نفر در شهرستان رشت عضو کانون‌ها و پایگاه‌های طراوات و فراغت هستند که 64 درصد آن‌ها کودک و نوجوان و حدود 36 درصد آن‌ها نیز از بین جوانان است.

دوستدار به فعالیت 40 مربی در پایگاه‌های بیست‌گانه فرهنگی و آمو‌زشی اشاره کرد و ابراز داشت:‌ با کمک سایر دستگاه‌ها هسته‌های مختلفی در شهرستان رشت تشکیل شده است که در آن‌ها با برگزاری کلاس‌های آموزشی به امر پیشگیری از اعتیاد و بیان اثرات سوءمصرف آن اقدام شده است.

وی از همکاری متقابل تبلیغات اسلامی شهرستان رشت با نهادهایی نظیر نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد و افزود:‌ برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و آشنایی جوانان،‌ نوجوانان و خانواده‌های آنان با اثرات سوءمصرف مواد مخدر باید بیشتر به برنامه‌های تبلیغی توجه شود.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام