استاندار گیلان: چاپ
مسئولان استان گیلان برای کاهش مشکلات اصحاب رسانه تلاش کنند
17 مرداد 97 - 18:29

گیلان آنلاین: ارائه راهکارها از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه ‌گیلان به فرآیند حل مشکلات آنان تسری می‌بخشد.

 

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از خبرنگاران استان گیلان در رشت اظهار داشت:‌ خبرنگاران گیلانی و اصحاب رسانه برای حل سریع‌تر مشکلات و موانع کاری خود باید راهکارهای لازم را به مسئولان اجرایی انتقال دهند.

استاندار گیلان خبرنگاری را از جمله حرفه‌های بسیار مهم در تمام جوامع اعلام کرد و ابراز داشت:‌ مشکلات و موانع در همه حوزه‌های کاری وجود دارد و طبیعتاً حوزه کار رسانه و خبرنگاری با توجه به نقش،‌ نوع فعالیت به خصوص و ویژه‌اش نیز از این امر مهم مستثنی نمی‌شود.

سالاری با تأکید بر اینکه ویژگی کار خبرنگاران آن‌ها را با تمام حوزه‌ها و ادارات مرتبط ساخته است خاطرنشان کرد:‌ فعالان رسانه‌ها اعم از خبرنگار و یا عکاسان خبری با توجه به اشرافی که به بسیاری از بخش‌ها دارند به خوبی می‌توانند در جهت بیان مشکلات و رفع آن‌ها قلم بزنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به استقرار نظام جمهوری اسلامی در کشورمان نیز اشاره کرد و افزود:‌ در بحث جمهوریت و تحقق مردم‌سالاری رسانه‌ها به عنوان یکی از ارکان مهم دموکراسی می‌توانند در جهت تقویت این خصیصه‌ها و اعتلای آن به مسئولان و متولیان کمک کنند.

وی ارج نهادن به جایگاه خبرنگاری را بیش از هر حوزه دیگری در گرو عملکرد خود اصحاب رسانه عنوان کرد و اظهار داشت:‌ به اعتقاد بنده بیشتر از نقش‌آفرینی دولت،‌ متولیان و فعالان رسانه‌ای می‌توانند به ارتقاء هرچه بیشتر جایگاه و منزلت خبرنگار در جامعه و کشور کمک کنند.

استاندار گیلان استقلال خبرنگار و حفظ آن را مورد تأکید ویژه قرار داد و در باب اهمیت رعایت آن ‌تصریح کرد:‌ هر چه رسانه با اختیار و استقلال عمل بیشتر در حوزه رسالت خبری خود گام برداشته و آزادتر فعالیت کند امکان تقویت جمهوریت و اسلامیت نظام بیشتر فراهم می‌شود.

سالاری امر به معروف و نهی از منکر و نقش آن را در اعتلای کشور مورد توجه و تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ مهم‌ترین ابزار اجرای صحیح فریضه امر به معروف و نهی از منکر رسانه‌ها هستند که با این نقش‌آفرینی خطیر خود در حقیقت پایه‌های مردم سالاری را تقویت می‌کنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تذکر رسانه‌ها به مدیران و مسئولان را ضامن اعتلای دموکراسی و جمهوریت نظام اعلام کرد و افزود:‌ ابراز نقد منصفانه در فضایی باز و بدون وابستگی و انتقال مشکلات مردم به متولیان امر به پیشرفت و توسعه کشور کمک شایانی می‌کند.

وی با بیان این مسئله که اصل رسالت عادلانه و مبتنی بر خواست مردم تنها در گرو آزاد بودن و عدم وابستگی رسانه محقق می‌شود ابراز داشت:‌ کمک و حمایت از جامعه رسانه‌ای امری واجب است اما نباید در این فرآیند استقلال خبرنگاران و اصحاب رسانه زیر سئوال برود.

استاندار گیلان بر ضرورت انتقال انتقادات و گلایه‌های مردم و جامعه به مسئولان تأکید کرد و اظهار داشت:‌ هر مسئول و مدیری که در یک جایگاه و مسندی تکیه می‌زند باید پذیرای این دست از انتقادات سازنده باشد و نباید از پاسخگویی نسبت به آن‌ها خودداری به عمل آورد.

سالاری رسانه‌ها را به عنوان ارتباط دهنده جامعه و متولیان امور مختلف اعلام کرد و بیان داشت:‌ انتقال اخبار و گزارش‌ها با وقوع درصد خطای کمتر توسط رسانه‌ها تنها با رعایت یکسری معیارهای مشخص،‌ چهارچوب‌هایی کاملاً حرفه‌ای و تعامل بیشتر با منابع خبری رقم می‌خورد.

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام