رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان: چاپ
"پیگیری معیشت مردم" از مهم‌ترین حوزه‌های کاری مجمع عالی بسیج گیلان است
18 مرداد 97 - 20:46

گیلان آنلاین: معیشت مردم و پیگیری و اجرای برنامه‌هایی با اولویت این موضوع یکی از مهم‌ترین حوزه‌های کاری مجمع عالی بسیج استان گیلان است.

 

 

 

گیلان آنلاین: رمضانعلی طالبی اظهار داشت:‌ مجمع عالی بسیج استان گیلان در تحقیقات و اجرای راهبردهای علمی خود موضوعات بسیار گسترده‌ای را مورد توجه دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها موضوعات مربوط به معیشت مردم و اجرای برنامه‌هایی با اولویت این موضوع است. 

رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان عنوان کرد:‌ این مجموعه تقریباً تازه تأسیس و بسیار وسیع که متشکل از چهره‌هایی برجسته و نخبگانی بسیار سرشناس در حوزه‌های مختلف است در سازمان بسیج طراحی شده و امسال چهارمین سال دوره کاری و  فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد.

طالبی خاطرنشان کرد:‌ مجمع عالی بسیج گیلان در حال حاضر از حدود 600 الی 700 نفر از نخبگان بسیج استان و 38 مجمع بسیج تشکیل شده است که در شهرستان‌ها 18 مجمع  و در مرکز استان گیلان نیز 20 مجمع بسیج در حول محور این تشکیلات سازماندهی شده است.

وی در مورد کارگروه‌های مجمع عالی بسیج گیلان نیز افزود:‌ این کارگروه‌های تخصصی در حال حاضر شامل کارگروه‌های فرهنگی،‌ اجتماعی،‌ اقتصادی،‌ علمی،‌ بانوان،‌ تربیتی اخلاقی،‌ دفاعی و کارگروه حوزه سلامت است که هر کدام در حیطه مأموریت خاص خود فعالیت‌ می‌کنند.

رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان ابراز داشت:‌ مأموریت‌های 9گانه اعتلای بسیج از جمله حیطه‌های بسیار راهبردی موجود در مجمع عالی بسیج استان گیلان است که با کمک نخبگان و اعضای شاخص خود در هر کدام از حیطه‌های کاری اقدامات و برنامه‌های خاصی را به مرحله اجرا می‌رساند.

طالبی ورود مؤثر بسیج به حوزه کشاورزی را یکی از این حیطه‌های کاری خواند و گفت:‌ سپاه قدس گیلان و سازمان جهاد کشاورزی استان توافقنامه‌ای را در حوزه افزایش بهره‌وری و بالا بردن عملکرد تولید برنج در هر هکتار به امضاء رسانده‌اند که در طول مدت حدود 3 سال اجرایی می‌شود.

وی به اهداف مهم مجمع عالی بسیج استان گیلان اشاره کرد و افزود:‌ تحکیم سازمانی و ساختاری بسیج و نیروهای فعال استان گیلان در عرصه پیشبرد برنامه‌ها و اهداف تعیین شده،‌ کمک به دولت در حوزه محرومیت‌زدایی و استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی تنها بخش کوچکی از این اهداف هستند.

رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان گروه اندیشه‌ورزی را از جمله بخش‌های این مجموعه اعلام کرد و بیان داشت:‌ ساختار این گروه اندیشه‌ورزی علاوه حضور افراد حقوقی از وجود 14 نفر از افراد حقیقی نیز بهره می‌برد که نخبگان و عناصر بسیار معروف و سرشناسی در آن عضویت دارند.

طالبی پیگیری مطالبات بسیج در سطح استان گیلان را یکی از رئوس کاری مجمع عالی بسیج خواند و عنوان کرد:‌ برنامه‌ها و راهبردهای مجمع عالی بسیج استان گیلان به همراه نخبگان فعال در آن، حول محور موضوعاتی نظیر معیشت مردم و اولویت‌های آنان سازماندهی شده است.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام