سروری: مذاکره با آمریکا اقتصاد کشور را شرطی کرد
24 مرداد 97 - 13:32

گیلان آنلاین: دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مدیرانی که موجب بروز مشکلات اخیر در نظام اقتصادی کشور شدند باید مورد بازخواست قرار گیرند.

 

 

 

 

گیلان آنلاین: پرویز سروری، دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب‌ اسلامی با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: همانطور که رهبر انقلاب نیز فرمودند، تمرکز برخورد با مفاسد اقتصادی به سمت معلول‌ها رفته در حالی که  علت اصلی بروز  مشکلات اقتصادی کسانی هستند که زمینه خرید و فروش غیرکارشناسانه و عمده سکه و ارز را فراهم کردند تا افراد فساد‌طلب بتوانند در این فضا جولان دهند. 

وی افزود: علت بروز نابسامانی‌های اخیر بازار سکه و ارز این است که  دستگاه‌های نظارتی به برخورد با  معلول‌ها بسنده کرده و توجهی به علل اصلی تولید فساد در کشور نمی‌کنند. در این شرایط سرعت تولید فساد خیلی بالاتر از  سرعت برخورد دستگاه‌های نظارتی است در  نتیجه نظام  به ناکارآمدی در برخورد با فساد متهم می‌شود.

** قوه قضائیه با مدیران متخلف و مسببان وضعیت ارز و سکه برخورد کند
دیبرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مطلبی که رهبر معظم انقلاب به درستی بر آن تاکید کردند، بی‌تدبیری مسئولان اجرایی در مسئله توزیع ارز و سکه بود که  موجب سوءاستفاده عده‌ای اخلال‌گر اقتصادی شد. سوالی که مطرح می‌شود این است که این بی‌تدبیری‌ها ناشی از  برخی تعاملات پشت پرده بوده یا تنها به بی‌تدبیری و عدم مدیریت مسئولان اجرایی برمی‌گردد؟ به هر حال مدیرانی که موجب بروز مشکلات اخیر در نظام اقتصادی کشور شدند باید مورد بازخواست قرار گیرند. نباید اینطور باشد که مسببان اصلی ایجاد این مشکلات در آسایش قرار گیرند و تنها با کسانی که از این فضا سوء استفاده کردند، برخورد شود.

سروری با تاکید بر اینکه اقدام دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی بسیار تعیین کننده است، تصریح کرد: اگر دستگاه قضایی در مسیر رسیدگی به مفاسد اقتصادی دچار اشتباه محاسباتی شده و تمام تمرکز خود را معطوف به برخورد با معلول‌ها کند،  قادر نخواهد بود در برخورد و جلوگیری از  مفاسد اقتصادی توفیقی داشته باشد. انتظار می‌رود قوه قضائیه با مدیران متخلفی که چه از روی جهالت و چه خیانت موجب تضعیف پول ملی شدند برخورد قاطعانه‌ای داشته باشد تا دیگر مسئولان نیز درک کنند که باید در انجام وظیفه خود با دقت بالا عمل  کرده و  نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند. 

**مذاکره با آمریکا اقتصاد کشور را شرطی کرد
این فعال سیاسی با اشاره به دلایل مخالفت رهبر انقلاب به مذاکره با آمریکا، تصریح کرد: آمریکا در مذاکرات خود با دیگر کشورها  عادت کرده‌ بدون اینکه امتیازی دهد، امتیاز بگیرد.از سوی دیگر، آمریکایی‌‌ها هیچگاه پای میز مذاکره‌ای نمی‌نشینند که طرف مقابلشان دارای دست برتر باشد یا اگر هم به این مذاکره تن دهند، شرایط مذاکره را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که در نهایت اهداف مورد نظر آنها تامین شود. در مذاکره با آمریکا نتیجه‌ای جز تحمیل اهداف این کشور به طرف مقابل نخواهد داشت. 

سروری افزود: عامل مهم دیگری که نباید از آن غافل شد این است که مذاکره با آمریکا به شدت اقتصاد کشور را شرطی کرده و  توسعه اقتصادی کشور را معطل نتیجه مذاکره با آمریکا  خواهد کرد. در نتیجه با مطول شدن مذاکرات، بزرگترین آسیب‌ها به تولید داخلی کشور  وارد می‌شود.

 

 

 

 

منبع:تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام