نماینده مردم رودسر و املش: چاپ
گیلان|‌ عضو هیئت رئیسه مجلس: عملکرد بسیار ضعیف وزیر اقتصاد زمینه استیضاح وی را فراهم کرد
29 مرداد 97 - 11:37

گیلان آنلاین: عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد در نتیجه عملکرد بسیار ضعیفش گفت:‌ وزیر اقتصاد در مهلت تعیین شده ۱۰ روزه باید در صحن علنی مجلس حاضر شده و به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.

 

 

گیلان آنلاین: اسدالله عباسی اظهار داشت:‌ استیضاح وزیر اقتصاد با حدوداً 33 امضاء توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد بنابراین طبق قوانین وی باید در مهلت تعیین شده 10 روزه در صحن علنی مجلس حضور یابد و به سئوالات نمایندگان در مورد عملکرد ضعیفش پاسخ دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس استیضاح و سئوال را از ابرازهای قانونی مجلس اعلام کرد و بیان داشت: نمایندگان مردم براساس عمل به وظیفه نظارتی خود و تحقق مطالبات مردمی می‌توانند دستگاه‌های مسئول را در قالب تذکر شفاهی،‌ کتبی،‌ طرح سئوال و یا استیضاح به مجلس فراخوان کنند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس بسیاری از مشکلات و نابه‌سامانی‌های اقتصادی موجود در کشور را از دلایل این استیضاح خواند و عنوان کرد:‌ علاوه بر وزیر اقتصاد سایر وزارتخانه‌های مرتبط نیز در عملکرد بسیار ضعیف تیم اقتصادی دولت مقصر بوده و باید جوابگو باشند.

عباسی عدم اقدام به موقع رئیس جمهور برای تغییر در تیم اقتصادی را از عوامل تشدید کننده طرح استیضاح‌ برخی وزرا دانست و تصریح کرد:‌ اگر رئیس جمهور علاوه بر رئیس کل بانک مرکزی تغییراتی را در تیم اقتصادی دولت و برخی وزارتخانه‌ها اعمال می‌کرد امروز شاهد این مسائل نبودیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه وزیر اقتصاد مسئول تمام آشفتگی‌های به‌وجود آمده در کشور نیست افزود:‌ به اعتقاد بنده وزارتخانه‌هایی نظیر جهاد کشاورزی و یا صنعت، معدن و تجارت نیز با سیاست‌های اشتباهشان در ایجاد نابه‌سامانی‌های اقتصادی دخیل هستند.

وی وضعیت بسیار سخت شالیکاران، چایکار‌ان شمالی و یا ورود بی‌ضابطه خودرو به داخل کشور و افزایش چند برابری قیمت آن را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ بسیاری از مشکلات اقتصادی که هم‌اکنون بر جامعه سایه افکنده علاوه بر وزارت اقتصاد ناشی از عملکرد بسیار ضعیف سایر دستگاه‌های دولتی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس بر لزوم پاسخگویی وزرای اقتصادی دولت به مردم و مجلس تأکید کرد و ابراز داشت:‌ امیدواریم دولت هر چه زودتر به این وضعیت آشفته بازار داخلی سر و سامان دهد و در جهت کاهش رکود،‌ مقابله با افزایش شدید قیمت‌ها و مبارزه با بیکاری قدم‌های‌ مثبتی را بردارد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان این نکته که مجلس خواهان تعامل سازنده با دولت در جهت رفع مشکلات مردم است افزود: نمایندگان مجلس به استیضاح و زمان بسیار زیادی که در این راه صرف می‌شود واقف هستند اما در شرایط فعلی چاره‌ای به جز این اقدام ندارند.

عباسی با بیان اینکه وقتی موضوع استیضاح یک وزیر مطرح می‌شود تا زمان حضور وزیر در مجلس تمام ‌امور وزارتخانه تحت تاثیر قرار می‌گیرد‌ بیان داشت: امیدواریم در آینده به‌‌جای هدر رفتن زمان در اموری نظیر این، دولت و مجلس در کنار هم به رفع مشکلات معیشتی مردم بپردازند.

منبع:تسنیم

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام