ام‌الشهدای گیلان: چاپ
مسئولان خون شهدا را به یاد آورده و به منافع مردم فکر کنند
26 شهریور 97 - 20:31

گیلان آنلاین: مسئولان خون شهدا را به یاد آورند، به منافع مردم فکر کنند و خون شهدا را با تصمیمات نادرست خود پایمال نکنند.

 

 

 

گیلان آنلاین: شهیدان محمد، محمود و قدرت‌الله سه شهید خانواده یوسفی هستند که به‌عنوان بسیجی در دوران دفاع مقدس به دفاع از میهن خویش پرداختند و سال‌های 63، 64 و 65 در مناطق عملیاتی شلمچه، مریوان و اشنویه مدال سرخ شهادت بر گردن آویختند.

با دوربین راهی گلزار شهدای پیربازار رشت، مزار شهیدان یوسفی شدیم و سپس برای دیدار با مادر بزرگوار، این ستارگان درخشان به‌سمت منزل شهیدان یوسفی حرکت کردیم.

وقتی قرار شد به گفت‌وگو با مادری از دیار گیلان که سه نو گل خود را تقدیم این آب و خاک کرده است بنشینیم بی‌قرار بودیم تا ببینیم چنین شیرزنی چه حال و هوایی در دوران سالخوردگی دارد.

در منزل که باز شد کبری رضازاده مادر شهیدان یوسفی روی ویلچر مشغول گلکاری و رسیدگی به گل‌های باغچه حیاط بود؛ او که دسته گل‌هایش را تقدیم ایران کرده بود با روی گشوده و با لبخندی دلنشین و مادرانه از ما استقبال کرد.

وی که جلوه‌های صبر و استقامت را زینب‌گونه به تصویر کشیده است هرچند برایش یادآوری برخی خاطرات مشکل شده اما به شیرینی از جوانان رشیدش می‌گوید که چگونه راهی میدان رزم شدند تا ذره‌ای از خاک ایران به دست بیگانگان نیفتد.

 لطفاً از فرزندان شهیدتان بگویید؟

مادر شهیدان یوسفی:شهید محمد در بهار سال 1347 متولد شد و در اواخر سال 63 به شهادت رسید؛ شهید قدرت الله در چهارم فروردین سال  1339 دیده به جهان گشود و در هفتم مرداد سال 64 در منطقه  اشنویه به شهادت رسید.

شهید محمود در سال 1349 به دنیا آمد و در سن 14 سالگی رهسپار جبهه شد و با توجه به اینکه دو برادرش به شهادت رسیده بودند فرماندهان گردان‌ها برای شرکت در عملیات به وی اجازه نمی‌دادند اما سرانجام در سال 1365 به شهادت رسید.

 در اوضاع کنونی که کشور که در شرایط سختی به‌سر می‌برد توصیه شهدا چیست؟

مادر شهیدان یوسفی: همه به‌ویژه مسئولان خون شهدا را به یاد آورند، به منافع مردم فکر کنند و خون شهدا را با تصمیمات نادرست پایمال نکنند.

دعای مادران شهدا و مومنان واقعی گریبان هر مسئول خدانشناسی که باعث گرانی و فشار به مردم شده است را می‌گیرد.

مسئولان در این برهه زمانی حساس چه وظایفی دارند؟

مادر شهیدان یوسفی: مسئولان باید پاسخگوی خون شهدا باشند و ببینند که افراد ظالمی چون صدام و شاه به چه سرنوشتی دچار شدند؛ چرا این قدر بیکاری در کشور باید باشد که مردم در رنج به سر ببرند.

 هنگام اعزام فرزندانتان به جبهه آیا از رفتن آنها به ناراحت و ناراضی بودید؟

مادر شهیدان یوسفی: خودم فرزندانم را به رفتن تشویق می‌کردم و می‌گفتم اگر شما بروی 5 نفر هم پیرو شما به جبهه می‌آید؛ دنیا فانی است و عاقبت همه مرگ است پس بهتر آن است شهادت نصیب شما شود.

فرزندانم از من می‌پرسیدند "مادر اگر خبر شهادت ما را بشنوید چه می‌کنید؟ " و من پاسخ می‌دادم اول وضو می گیرم و دو رکعت نماز شکر می‌خوانم که پروردگار چنین فرزندی به من داده و سپس از خداوند طلب صبر می‌کنم.

 خاطره‌ای از اعزام پسرانتان به یاد دارید که برای مخاطبان ما تعریف کنید؟

مادر شهیدان یوسفی: قدرت الله (بهزاد) قبل از اعزامش آمد پیش من تا از من رضایت بگیرد و من به او گفتم پسرم اول برو از همسرت اجازه بگیر و او گفت همسرم مرا فرستاده تا از شما اجازه بگیرم و من گفتم که خیلی خوشحالم که راهی جبهه حق علیه باطل هستی.

 شما به‌عنوان مادر سه شهید چه توصیه‌ای برای مسئولان دارید؟

مادر شهیدان یوسفی: با یاد امام حسین(ع) که قلب را زنده می‌کند و جلا میبخشد و رحم و مروت و انصاف در دل، به امور مردم بپردازند و خداوند را هیچگاه فراموش نکنند و در هر کاری خداوند را ناظر و حاضر بدانند تا مشکلات مردم را حل کنند و شرمنده جانبازان و شهدا نشوند.

 اگر خاطره‌ای از حضور مقام معظم رهبری در منزلتان دارید بیان کنید؟

مادر شهیدان یوسفی: چند روز قبل از تشریف فرمایی مقام معظم رهبری به گیلان، شهید قدرت الله (بهزاد) به خوابم آمد و وارد خانه شد و به من گفت که شما یک مهمان بزرگوار دارید.

من نمی دانستم که این مهمان بزرگوار چه کسی است و در فکر بودم تا اینکه چند روز بعد همسرم خبر آورد که مقام معظم رهبری به گیلان سفر کرده‌اند و ممکن است با خانواده شهدا دیدار کنند.

چند روز گذشت و به ما اطلاع دادند که مقام معظم رهبری به منزل ما تشریف می آورند و من آنجا به همسرم گفتم که قدرت الله به من خبر آمدن مهمانی را داده بود.

خیلی در دلم شاد بودم گویی عروسی داشته باشیم تا آن روز که حضرت مقام معظم رهبری وارد منزل ما شدند و ما کنار ایشان نشستیم.

مقام معظم رهبری از حاج آقا پدر شهیدان یوسفی پرسیدند که چه می‌خواهید و همسرم گفت هیچ نمی‌خواهم فقط مسجد پیربازار در حال فرو ریختن است شما محبت کنید این مسجد تکمیل شود.

سپس رو به من کردند و فرمودند شما چه می خواهید و من گفتم شما از خدا بخواهید که جزء اهالی بهشت شوم که فرمودند "شما خانواده‌های شهدا اهالی بهشت هستید چیز دیگری بخواهید" که من گفتم هیچ فقط خدا مرا بیامرزد، من هیچ خواسته‌ای ندارم.

با خواهر شهیدان یوسفی به سمت اتاقی می‌رویم که قدمگاه رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت سال 1380 بوده و سرشار از خاطرات شیرین دیدار مرشد راه حق و رهبر جهان اسلام با خانواده این شهیدان والامقام است.

تصاویر شهیدان، لباس‌ها و آثار به‌جا مانده از شهیدان گلگون کفن این دیار در این اتاق جمع آوری شده است و بزرگان زیادی از عالمان دینی و سرداران به دیدار این خانواده آمده‌اند.

اتاقی که سرشار از خاطرات است؛ خاطراتی نورانی از ستارگان درخشان گیلان که میزبان رهبر و مولای شیعیان جهان بوده است.

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام