سرپرست اداره کل هواشناسی گیلان خبر داد: چاپ
تاسوعا و عاشورا بارانی در انتظار گیلانی‌ها
28 شهریور 97 - 09:38

گیلان آنلاین: سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان از کاهش نسبی دما، وزش باد، رعدوبرق و بارندگی از اواخر وقت امشب در گیلان خبر داد.

 

 

گیلان آنلاین: محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده ورود توده‌هوای ناپایدار از اواخر وقت امشب در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت در بعضی از مناطق افزایش ابر همراه با رگبار و تگرگ پیش‌بینی می‌شود افزود: از امشب آسمان گیلان به‌تدریج با تقویت ناپایداری‌ها و کاهش نسبی دما با بارندگی، وزش باد و در مناطق مستعد احتمال رعدوبرق و تگرگ پیش‌بینی‌شده و این ناپایداری‌ها تا عصر روز پنج‌شنبه ادامه دارد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان گفت: با توجه به بارش‌های پیش‌بینی‌شده، هیئت‌های عزاداری اقدامات لازم را نسبت به استحکام داربست‌ها و سازهای ایجادشده و برگزاری باشکوه نماز ظهر روز عاشورا به عمل‌آورند.

دادرس با اشاره به اینکه دریا در این مدت مواج بوده و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست بیان کرد: با توجه به ماهیت بارش‌های شدید در بازه زمانی کوتاه‌مدت، احتمال آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رانش و لغزش زمین در بعضی از مناطق استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی اواخر وقت روز پنج‌شنبه تضعیف‌ می‌شود گفت: سامانه بارشی از عصر روز جمعه از منطقه خارج می‌شود و آسمان گیلان در اوایل هفته آینده ابری، همراه با کاهش ابر، افزایش نسبی دما و بارندگی پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان افزود: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغداری‌ها تمهیدات لازم را به عمل‌آورند.

دادرس با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل‌آورند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند.

 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام