سران دو کره توافقنامه نظامی امضا کردند
28 شهریور 97 - 11:22

گیلان آنلاین: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی در نشست پیونگ یانک بیانیه ای مشترک در خصوص غیرهسته ای شدن شبه جزیره کره و پایان تهدیدات نظامی در این منطقه صادر کردند.

 

 

 

گیلان آنلاین: سران دو کره پس از دیدار در پیونگ‌یانگ، ضمن امضای توافقنامه در بخش دفاعی، بیانیه‌ای مشترک در خصوص غیرهسته‌ای شدن شبه‌جزیره کره منتشر کردند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان و به نقل از خبرگزاری اسوپوتنیک، سران دو کره پس از دیدار در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی، ضمن امضای توافقنامه در بخش دفاعی، بیانیه ای مشترک نیز در خصوص غیرهسته ای شدن شبه جزیره کره منتشر کردند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی در نشست پیونگ یانک بیانیه ای مشترک در خصوص غیرهسته ای شدن شبه جزیره کره و پایان تهدیدات نظامی در این منطقه صادر کردند.

در این دیدار رئیس جمهور کره جنوبی از کیم جونگ اون دعوت کرد به سئول سفر کند. دو طرف در خصوص آغاز احداث جاده های مواصلاتی بین دو کره و ایجاد خطر ریلی تا پیش از پایان سال جاری به توافق رسیدند.

همچنین در راستای این دیدار «سونگ یونگ مو»، وزیر دفاع کره جنوبی و «نو کوانگ چول»، وزیر دفاع کره شمالی یک توافقنامه در زمینه نظامی امضا کردند. جزئیات این توافقنامه اعلام نشده است. پیشتر سخنگوی دولت سئول تائید کرد سران دو کره در این دیدار به یک توافق نظامی و بیانیه مشترک دست خواهند یافت.

مون جائه این، سومین رئیس جمهور کره جنوبی است که به پایتخت کره شمالی سفر کرده است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام