اهدای خون کم‌نظیر گیلانیان در روز عاشورای حسینی
30 شهریور 97 - 09:37

گیلان آنلاین: استقلال اهداکنندگان خون در امسال بیش از سال گذشته بوده و شهرستان آستارا در این میزان بالاترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

 

 

 

گیلان آنلاین: احمد مرادی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اهدای خون گیلانیان در روز عاشورای حسینی اظهار کرد: عزاداران حسینی با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون این نیاز حیاتی را به نیازمندان بخشیده‌اند.

وی با اشاره به استقبال کم‌نظیر مردم گیلان از پایگاه انتقال خون در امسال افزود: استقلال اهداکنندگان خون در امسال بیش از سال گذشته بوده و شهرستان آستارا در این میزان بالاترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل سازمان انتقال خون استان گیلان با اشاره به اینکه اهداکنندگان با مراجعه به هشت پایگاه، خون اهدا کرده‌اند گفت: مردم با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان‌های، بندر انزلی، آستارا، تالش، لنگرود، لاهیجان، فومن، پایگاه مرکزی رشت و پیاده‌راه فرهنگی تاریخی رشت خون خود را به نیازمندان اهدا کرده‌اند.

مرادی بیشترین نیاز گیلان به فراورده‌های خونی را پلاکت عنوان کرد و افزود: گروه خونی O+ بیشترین گروه خونی مورد نیاز در استان به دلیل کمبود و توانایی در انتقال آن به همه نیازمندان است.

وی با اشاره به اینکه پایگاه انتقال خون در سراسر استان تا پایان ساعت ۲۱ امشب در حال خون‌گیری هستند بیان کرد: با توجه به استقبال مردم و عزاداران حسینی نسبت به انتقال و اهدای خون، مراکز هشت‌گانه استان تا پایان امشب آماده دریافت خون از سوی اهداکنندگان آن است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام