مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان بیان کرد: چاپ
حذف دوره پیش‌دانشگاهی در سال تحصیلی جدید
30 شهریور 97 - 23:07

گیلان آنلاین: پیش‌دانشگاهی از دوره آموزشی حذف‌شده و پایه دوازدهم جایگزین آن شده است.

 

 

گیلان آنلاین: نادر جهان‌آرای در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه  با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی جدید با ایام سوگواری امام حسین (ع) مصادف شده و دانش‌آموزان سال تحصیلی خود را با ارادت به ساحت این امام همام آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش گیلان با کمبودهایی در خدمت‌رسانی آموزشی مواجه است تصریح کرد:  ادارات ۳۴ گانه مناطق استان از فرمانداران، بخشداران و خیرین مساعدت کرده و اقدام به برطرف کردن کمبودهای تجهیزات وسایل آموزشی در استان کردند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با اشاره به اینکه شنبه نخستین روز غیررسمی شروع سال تحصیلی جدید محسوب می‌شود افزود:  پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای به نیروی انسانی آن مرتبط بوده و سنگ بنای اولیه مدارس تربیت نیروی انسانی است.

وی گفت: اگر در تربیت نیروی انسانی آینده کشور مراقبت جدی نکنیم و آمادگی جدی در ارائه خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نداشته باشیم آینده مطلوبی در انتظار فرزندان ایران اسلامی نخواهد بود.

جهان‌آرای با بیان اینکه سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در استان با بیش از پنج هزار و ۲۶۵ مدرسه، ۲۰ هزار و ۷۰ کلاس درس و ۳۷۵ هزار دانش‌آموز در ۳۴ منطقه مختلف استان گیلان آماده شروع سال تحصیلی جدید هستند خاطرنشان کرد: سال تحصیلی پیش رو، با سال‌های گذشته آموزش‌وپرورش از یک تفاوت اصلی برخوردار است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با بیان اینکه پیش‌دانشگاهی از دوره آموزشی حذف‌شده و پایه دوازدهم جایگزین آن شده است تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید یک‌پایه نیز در هنرستان‌ها اضافه‌شده است، در مقوله تعداد کلاس درس و تجهیزات آموزشی در هنرستان‌ها با یکسری مشکلات و کمبودهایی مواجه بودیم که با همکاری خیران استان گیلان، مجموعه نوسازی مدارس استان و اولیای دانش‌آموزان به رفع آن اقدام شد.

جهان‌آرای به شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: از مدیران آموزش‌وپرورش استان، مدارس دولتی و خصوصی انتظار می‌رود که در زمینه فراهم آوردن تجهیزات موردنیاز مدارس از کالاهای ایرانی استفاده کنند.

 

 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام