معاون اداره کل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان خبر داد: چاپ
آخرین وضعیت بحرانی گیلان در پی بارش شدید باران/ رودسر، لاهیجان و لنگرود بیشترین خسارت‌ها را دارند
14 مهر 97 - 00:00

گیلان آنلاین: معاون اداره کل ستاد مدیریت بحران استانداری با اشاره به جزئیاتی از آخرین وضعیت بحرانی گیلان در پی بارش شدید باران؛ رودسر، لاهیجان و لنگرود را جز شهرستان‌هایی برشمرد که بیشترین خسارت‌ها را دارند.

 

 

گیلان آنلاین: کاظم یوسفی با اشاره به وضعیت شهرستان‌های بحران‌زده گیلان در پی بارش شدید باران طی دو روز اخیر اظهار کرد: هم‌اکنون در سراسر استان گیلان به‌جز شهرستان آستارا و رودبار و منجیل شاهد بارش باران شدید هستیم.

وی با اشاره به وضعیت شرقی‌ترین شهرستان گیلان، رودسر پس از بارش باران حدوداً 24 ساعته افزود: طی 24 ساعت گذشته در شهرستان رودسر حدود 300 میلی‌متر باران باریده است.

معاون اداره کل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به وضعیت بارش باران در غرب گیلان گفت: شدت و میزان بارش‌ها در شهرستان‌های تالش، رضوانشهر، ماسال و صومعه‌سرا رفته‌رفته افزایش پیدا می‌کند.

یوسفی از افزایش میزان خسارت‌ها و حوادث در استان طی دو روز اخیر خبر داد و افزود: با توجه به افزایش شدت بارش‌ها و طغیان رودخانه‌ها میزان حوادث و آسیب‌دیدگی‌ها در استان طبق گزارش‌های اولیه افزایش پیداکرده است.

وی با اشاره به برخی از آسیب‌ها در گیلان طی بارش‌های باران تصریح کرد: طبق گزارش‌های مواصلاتی در حاشیه رودخانه‌هایی ازجمله قلعه رودخان فومن، تنیان و سیاهکل رود آسیب‌هایی واردشده که میزان و حجم آسیب‌ها در دست بررسی است.

معاون اداره کل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به وضعیت شهرستان بحران‌زده تالش گفت: سه رودخانه موجود در شهر حویق تالش پر آب‌شده و خسارت‌هایی را به پل‌ها و سردهنه های آن وارد کرده است و علاوه بر آن در منطقه خرجگیل نیز خسارت‌هایی به بار آمده است.

یوسفی همچنین از آسیب جدی به دکل‌های مخابراتی در برخی از شهرستان‌ها خبر داد و افزود: میزان خسارت‌های ناشی از بارش شدید باران و آب‌گرفتگی‌ها در استان در حال افزایش است.

وی با اشاره‌ به وضعیت شهرستان بحران‌زده صومعه‌سرا گفت: در 13 روستای شهرستان صومعه‌سرا طبق آخرین آمار و گزارش‌های آب‌گرفتگی وجود دارد.

معاون اداره کل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان بابیان اینکه با افزایش مناطق بحران‌زده و آب‌گرفته میزان خسارت‌های نیز با افزایش تخمین زده می‌شوند افزود: شهرستان‌های رودسر، لاهیجان و لنگرود در بارش اخیر بسیار درگیر هستند و میزان خسارت‌ها در این مناطق بیشتر است.

 

 

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام