رئیس بازنشسته برای استعفا شرط گذاشت
15 مهر 97 - 18:48

گیلان آنلاین: رییس فدراسیون ناشنوایان گفت: برای رفتن از فدراسیون ناشنوایان تابع قانون هستم و منتظر برگشت وزیر ورزش از اندونزی اما شرط‌هایی دارم که باید مدنظر قرار گبرد.

 

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی کریمی درباره نشست جمعی از روسای فدراسیون‌هایی که تابع قانون منع بکارگیری بازنشستگان هستند، افزود: عملا جلسه‌ای برگزار نشد، داورزنی به خاطر کسالتی که داشت برای اینکه استرس زیادی به او تحمیل نشود، در جلسه شرکت نکرد و این جلسه با حضور اسبقیان برگزار شد و روسای فدراسیون‌ها هم فقط نقطه نظرات خود را پیرامون قانون جدید بازنشستگی عنوان کردند.
 

وی گفت: تمام روسای فدراسیون‌ها باید تابع قانون باشند و همکاری خوبی بین فدراسیون‌ها و وزارت ورزش و جوانان برقرار شود تا قانون بازنشستگی تبدیل به یک معضل و حتی تعلیق فدراسیون‌ها منجر نشود. زیرا اگر این همکاری وجود نداشته باشد، امکان دارد ورزش کشور از این مسئله آسیب ببیند. تنها نکته تاریک این قانون این است که نمی‌دانم چرا خود نمایندگان مجلس مستثنی شده‌اند. اگر نمایندگان مجلس می‌خواهند حسن نیت خود را ثابت کنند باید این قانون شامل حال همه شود نه فقط دولت.

رییس فدراسیون ناشنوایان اضافه کرد: همه روسای فدراسیون‌هایی که در جلسه بودند اعلام آمادگی کردند که مطابق قانون عمل کنند. البته چون در حال حاضر وزیر ورزش در اندونزی به سر می‌برد باید برگردد تا تصمیم عاقلانه‌ای در این زمینه گرفته شود.

وی گفت: فدراسیون ناشنوایان یک برنامه چهار ساله دارد که در حال حاضر دو سال از آن به اتمام رسیده و ما در طی این دو سال سعی کردیم با پرداخت بدهی‌ها فدراسیون بدون حاشیه‌ای داشته باشیم. تمام تلاش من بر این است تا این روند در فدراسیون همچنان ادامه داشته باشد و کسی در فدراسیون قرار بگیرد که برنامه‌های ما را ادامه دهد و مشکلی برای فدراسیون پیش نیاید تا ورزش از این مسئله به سلامتی عبور کند. من این آمادگی را دارم هر زمان که به من بگویند فدراسیون را ترک و از قانون تبعیت کنم اما انتظاراتی دارم که امیدوارم برآورده شود.

کریمی خاطرنشان کرد: دو سال پیش این فدراسیون مشکلات زیادی داشت که ما توانستیم آن را در چهارچوب مشخصی قرار دهیم. ما در سال آینده بازی‌های آسیایی ناشنوایان در هنگ کنگ را پیش رو داریم. در حال حاضر اردوها شروع شده و زمان کمی برای آماده‌سازی تیم برای شرکت در این بازی‌ها وجود دارد.

ما هم‌اکنون نیروهای خوبی را در هیات رئیسه داریم که تا به امروز کمک زیادی را از نظر مالی به این فدراسیون کرده‌اند. این هیات رئیسه باید حفظ شود تا روند پیشرفت ناشنوایان تداوم داشته باشد. تمام هم و غم من این است که این شرایط حفظ نشود. اگر با رفتن من شرایط به خوبی حفظ شود بدون شک با رغبت فدراسیون را ترک خواهم کرد و خود نیز در کنارش خواهم بود تا فدراسیون دوباره با مشکلات مواجه نشود.

وی در پاسخ به این پرسش که طبق اساسنامه فدراسیون‌ها نایب رئیس می‌تواند به عنوان سرپرست معرفی شود، آیا این امکان وجود دارد که مهران تیشه‌گران که در حال حاضر نایب رئیس و دبیر فدراسیون است، جانشین شما در فدراسیون ناشنوایان باشد، اظهار کرد: اگر تیشه‌گران به عنوان سرپرست در فدراسیون ناشنوایان باشد، قطعا من خوشحال خواهم بود و او را نیز حمایت خواهم کرد زیرا به بدنه فدراسیون آشناست و این اتفاق خوبی برای فدراسیون ناشنوایان است اما به هر صورت تصمیم با وزارت ورزش و جوانان است و وزیر تعیین می‌کند که چه کسی به عنوان سرپرست این فدراسیون بعد از من قرار بگیرد.

من هیچ شرایطی ندارم اگر قانون می‌گوید بازنشسته‌ها باید فدراسیون را ترک کنند من نیز تابع قانون خواهم بود، اما دوست دارم قبل از ترک فدراسیون شرایطی ایجاد شود تا وزیر ورزش نقطه نظرات را بشنود تا وضعیت موجود حفظ و حتی ارتقا پیدا کند.

کریمی در پایان گفت: اینکه سرپرست انتخاب شود و یا ثبت نام مجدد برای برگزاری مجمع صورت بگیرد، بستگی به نظر وزارت ورزش و جوانان دارد. اما تا جایی که من دیروز در جلسه متوجه شدم تمام روسای فدراسیون‌ها به این جمع‌بندی رسیدند که باید نقطه نظرات آنها قبل از جدا شدن از فدراسیون‌ها شنیده شود تا تصمیم عاقلانه‌ای در این زمینه صورت بگیرد.

 
 
 
منبع: ایسنا
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام