معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان : چاپ
بارندگی‌های اخیر گیلان در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه است
15 مهر 97 - 00:00

گیلان آنلاین: بارندگی‌های اخیر گیلان که در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته اتفاق افتاد در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

 

 

گیلان آنلاین: کاظم یوسفی اظهار داشت:‌ بارندگی‌های اخیر در مناطق مختلف استان گیلان آن هم در یک بازه زمانی 24 ساعته در 50 اخیر بی‌سابقه بوده است به‌طوری که در همین مدت زمان یاد شده بیش از 310 میلیمتر باران فقط در شهر روسر باریده است.

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان عنوان کرد:‌ تمام مناطق استان گیلان متأثر از بارندگی‌های شدید دوره اخیر بوده‌اند به طوری که طبق اطلاعات و آمارهای ارائه شده سازمان هواشناسی رکورد بیشترین میزان بارش باران در 50 سال اخیر در گیلان به ثبت رسید.

یوسفی در مورد وضعیت بارندگی در سایر شهرهای گیلان نیز تصریح کرد:‌ علاوه بر شهر رودسر با بارش حدود 310 میلیمتر باران در بیش از 12 نقطه استان گیلان نیز در 24 ساعت گذشته شاهد بارش‌های بسیار زیادی بوده‌ایم به طوری که مقدار آن به بیش از 100 میلیمتر رسید.

وی با بیان اینکه این مقدار بارندگی در شهرهای مختلف گیلان بسیار کم سابقه بوده است ابراز داشت:‌ به علت حجم بسیار زیاد بارش باران و از سوی دیگر گنجایش محدود رودخانه‌ها شاهد وقوع آبگرفتگی‌های بسیار زیادی در نقاط مختلف شهری و روستایی گیلان بودیم.

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان در مورد وقوع آبگرفتگی‌‌ در مناطق روستایی و شهری استان نیز بیان داشت:‌ با توجه به آبگرفتگی در بسیاری از محدوده‌های روستایی و شهری گیلان مجموعه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها اقدام لازم جهت بازگشایی معابر را انجام داده‌اند.

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام