استاندار گیلان: چاپ
عملکرد دستگاه‌های گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال تأسف‌آور است‌
18 مهر 97 - 08:46

گیلان آنلاین: برخی مدیران گیلان به جای رضای خدا به فکر حفظ صندلی خود توسط افراد زورمند هستند.

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری در جلسه کارگروه اشتغال که در استانداری گیلان برگزار شد اظهار داشت: برخی مدیران دستگاه‌های گیلان به جای کسب رضای خدا در نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال بیشتر به فکر حفظ صندلی خود توسط افراد زورمند هستند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه این نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال تنها به هدر رفت بیت‌المال می‌انجامد افزود:‌ پذیرفتن امضاء و سفارشات برخی افراد که در تهران صاحب نفوذ هستند به جای در نظر گرفتن رضای خدا برای پرداخت تسهیلات اشتغال،‌ به مشکل بزرگ این استان تبدیل شده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تأکید بر اینکه این نحوه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تأسف‌آور است عنوان کرد:‌ همین‌جا به تمام دستگاه‌های مسئول در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گیلان می‌گویم که شما به جای کمک به رونق اقتصادی در این استان تنها افراد زورمند را خوشحال کرده‌اید.

سالاری با تأکید بر اینکه مدیران به سفارشات برخی افراد که در تهران صاحب نفوذ هستند دلخوش کرده‌اند بیان داشت:‌ تنها خروجی این نوع عملکرد تأسف‌آور به جای ایجاد رونق در تولید و فراهم آوردن فرصت‌های شغلی برای جوانان به باد رفتن سرمایه‌ها و بیت‌المال مملکت است. 

وی وجود انحرافات بسیار گسترده در نحوه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در گیلان را نگران کننده خواند و عنوان کرد:‌ از همه متولیان مسئول در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گیلان انتظار دارم به جای قبول کردن نامه‌های سفارشی افراد بانفوذ به فکر اصلاح رویه‌های خود در این عرصه باشند. 

استاندار گیلان کیفیت کار را از جایگاه و رتبه‌ای که در پرداخت تسهیلات در کشور به دست می‌آید مهم‌تر دانست و تصریح کرد:‌ به اعتقاد بنده اگر گیلان در عرصه پرداخت تسهیلات در کشور در رده‌های پایین قرار بگیرد بهتر از این است که دچار انحرافات بسیار زیاد در روند پرداختی ها شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه به غیر از دستگاه‌ها بانک‌های عامل گیلان نیز عملکرد مطلوبی نداشته‌اند ابراز داشت:‌ در حال حاضر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به جای اینکه به سمت طرح‌های مولد حرکت کند به حوزه خوداشتغالی تغییر مسیر داده که این اصلاً قابل قبول نیست.

سالاری سهم بیشتر تسهیلات پرداخت شده در گیلان را خارج از اهداف ترسیم شده کشوری در حوزه ایجاد اشتغال اعلام کرد و گفت: ‌این نوع عملکرد یعنی خیانت در حق مردم و تلاش برای راضی نگهداشتن افراد قدرتمند‌ در تهران که قطعاً خیر دنیا و آخرت و رضای خداوند را در بر نخواهد داشت.

وی ضمن صدور دستوراتی به معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان جهت جلوگیری از ایجاد انحراف در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ابراز داشت:‌ در مرحله دوم این پرداخت‌ها باید با سرکشی‌های مداوم به بانک‌ها و تشکیل کارگروه‌های ویژه فرآیندها اصلاح شوند.

استاندار گیلان تشکیل کارگروه‌های مجزا در حوزه‌هایی که شاهد بروز بیشترین انحراف هستند را ضروری خواند و تصریح کرد:‌ تعیین واسطه یا سپردن کار به شرکت‌های پشتیبان سالم و فاقد انحراف می‌تواند به ما در اصلاح کارکردها و جلوگیری از هدر رفت بیت‌المال کمک کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان اولویت نخست و ویژه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را حوزه طرح‌های مولد اعلام کرد و اظهار داشت:‌ امیدواریم اتخاذ این رویکردهای نظارتی علاوه بر ارتقاء جایگاه گیلان در عرصه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به کاهش محسوس انحرافات موجود منجر شود.

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام