سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان: چاپ
نهاد کتابخانه‌ها به‌دنبال اجرای برنامه‌های خانواده‌محور است
18 مهر 97 - 12:54

گیلان آنلاین: برنامه‌های این مجموعه از حالت سنتی به سوی اجرای برنامه‌های فرهنگی خانواده محور سوق پیدا می‌کند.

 

 

گیلان آنلاین: پریسا کرمی صبح امروز در دیدار را اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ماسال اظهار داشت: آسیب‌شناسی کتابخانه‌ها یکی از اصلی‌ترین وظایف اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی است.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه مشکلات حوزه‌های فرهنگی بدون هم‌افزایی دستگاه‌های عضو انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها حل نمی‌شود افزود: تمام دستگا‌های ذی ربط باید در رفع مشکلات حوزه کتابخوانی تلاش کنند.

کرمی با اشاره به فرا رسیدن روز خانواده به نقش نهاد خانواده در بروز عادت کتابخوانی در کودکان اشاره کرد و عنوان داشت: نهاد کتابخوانه‌های عمومی اصلی‌ترین بستر برای تحقق این امر است. 

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان با رویکرد خانواده محور برگزار می‌شود تصریح کرد: برنامه‌های این مجموعه از حالت سنتی به سوی اجرای برنامه‌های فرهنگی خانواده محور سوق پیدا می‌کند.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی استان گیلان با اشاره به وجود 84 کتابخانه عمومی در سراسر استان گیلان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان کتاب می‌توانند با عضویت در کتابخانه‌های عمومی استان از منابع تمام کتابخانه‌های عمومی استان استفاده کنند.

کرمی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان دانش‌آموزان اظهار داشت: هم‌افزایی آموزش و پرورش ‌و نهاد کتابخانه‌ها سبب ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان دانش‌آموزان می‌شود.

وی با اعلام اینکه در تلاش هستیم تا فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌ها را در اماکنی مانند مساجد، مدارس و مهدهای کودک برگزار کنیم تصریح کرد: کتابداران سفیران کتابخوانی در شهرستان‌ها هستند.

فرماندار ماسال نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم جذاب‌سازی فرهنگ کتابخوانی برای جذب کودکان ک نوجوانان اظهار داشت: کتابخوانی و توجه به مطالعه در فرهنگ ایران جایگاه والایی دارد.

محمد جواد عامر با اعلام اینکه در دین اسلام تاکیدات فراوانی بر علم‌آموزی و مطالعه شده است خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین پیام قیام سیدالشهدا(ع) آزاده بودن است.

وی با تاکید بر اینکه انسان بدون آگاهی و تفکر نمی‌تواند آزاده باشد عنوان داشت: انسان آزاده همواره در حال تدبر و تفکر است و مطالعه کردن بهترین راه برای رسیدن به آزادگی است.

فرماندار ماسال با انتقاد از نامناسب بودن شاخص‌های مطالعه در شهرستان ماسال خاطرنشان کرد: شهرستان ماسال برای بهبود شاخص‌های مطالعه خود نیازمند کتابخانه مستقل است.

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام