فرمانده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه : چاپ
سیاست جدید آمریکا عدم رویارویی با ما در خلیج فارس است
18 مهر 97 - 13:00

گیلان آنلاین: این سیاست از زمان حضور ترامپ پر رنگ‌تر شده است.

 

 

گیلان آنلاین: سردار حسینعلی زمانی شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ از زمان حضور ترامپ در صحنه قدرت،‌ سیاست نیروی دریایی آمریکایی‌ها در خلیج فارس و تنگه هرمز بیشتر از هر زمان دیگری بر عدم هر گونه درگیری‌ با نیروهای دریایی سپاه متمرکز شده است.

فرمانده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه پاسداران عنوان کرد:‌ راهبرد نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز مبتنی بر حضور مقتدرانه در محدوده آب‌های سرزمینی کشورمان است به طوری‌که آمریکایی‌ها هم به این قدرت عملیاتی و نظامی کاملاً واقف هستند.

سردار زمانی جنس تهدیداتی که از سوی آمریکایی‌ها در خلیج فارس مطرح می‌شود را مورد تحلیل قرار داد و افزود: ‌این تهدیدات و بعضاً لاف‌هایی که ترامپ رئیس جمهور آمریکا هر از گاهی بر زبان می‌راند در صحنه عمل هیچ کاربردی ندارد و تنها تهدید توخالی سیاسی و ژورنالیستی است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها همواره بیشترین مراقبت‌ها را جهت ایجاد هر نوع درگیری در خلیج فارس داشته‌اند ابراز داشت:‌ عمق این لاف‌های سیاسی بی اساس آن‌جا کاملاً مشخص می‌شود که دقیقاً از زمان حضور ترامپ جلوگیری آن‌ها از هرگونه ایجاد درگیری با نیروهای سپاه در خلیج فارس بیشتر شده است.

فرمانده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه با اشاره به اینکه قدرت نیروی دریایی سپاه کاملاً برای آمریکایی‌ها محرز شده است بیان داشت:‌ علت اعمال این احتیاط‌ها از سوی نیروهای دریایی آمریکا در خلیج فارس در حقیقت حضور نیروی دریایی سپاه و تحمیل قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

سردار زمانی‌ به ادعای آمریکایی‌ها که مدعی هستند نیروی دریایی سپاه دیگر مزاحم آنان نیستند اشاره کرد و ابراز داشت:‌ بله این حرف کاملاً درست است زیرا آمریکایی‌ها اصلاً حضور آن‌چنانی در خلیج فارس ندارند که نیاز به اقدام متقابل نیروی دریایی سپاه و تحمیل قدرت جمهوری اسلامی باشد.

فرمانده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه پاسداران از رصد شناورهای نیروهای آمریکایی در خلیج فارس سخن گفت و بیان داشت:‌ نیروی دریایی سپاه هرگونه تحرک شناورهای آمریکایی‌ را هم از طریق شناورهای خود و هم از طریق پهبادها کاملاً رصد می‌کند.

وی وضعیت فعلی خاورمیانه به جهت حضور آمریکایی‌ها در مناطق مختلف آن را به یک آتشکده بزرگ تشبیه کرد و اظهار داشت:‌ به فضل پروردگار،‌ عنایت‌های امام زمان‌(عج) و درایت مقام معظم رهبری این آتش شعله ور که برای نابودی نظام اسلامی به راه افتاده به گلستان تبدیل شده است.

سردار زمانی‌ با اشاره به اینکه تجارب نیروی دریایی سپاه تفکر جدیدی را در نیروی دریایی ایجاد کرده است عنوان کرد:‌ این تجارب ارزشمند در سال‌های دفاع مقدس و شکل‌گیری نیروی دریایی سپاه تحقق پیدا کرد و در زمان پس از جنگ نیز با اجرای عملیات و رزمایش‌های مختلف وسیع‌تر شد.

فرمانده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه پاسداران با اشاره به تاریخ تشکیل نیروی دریایی سپاه نیز گفت:‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در 26 شهریور سال 64 به فرمان و تدبیر امام خمینی(‌ره) مأمور وسیع‌تر کردن فعالیت‌های خود و تشکیل نیروی زمینی،‌ دریایی و هوایی شد.

وی نقطه عطف افتخارات به دست آمده توسط نیروی دریایی سپاه را مقابله مستقیم با نیروهای آمریکایی‌ در خلیج فارس دانست و افزود:‌ نقشه آمریکایی‌ها که تا پیش از انقلاب اسلامی و در زمان دفاع مقدس به دنبال تحمیل سیطره خود در خلیج فارس بودند با حضور نیروی دریایی سپاه شکست خورد.

سردار زمانی‌ با تأکید بر حضور نیروی دریایی سپاه در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس عنوان کرد: ‌عملیات‌های خیبر،‌ بدر،‌ والفجر 8 از جمله این‌ها است که در آن نیروی دریایی سپاه با کمترین امکانات و قدرت تجهیزاتی خود با شجاعت و شهامت کامل در برابر دشمن تا بن دندان مسلح ایستاد.

 

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام