رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان اظهار کرد: چاپ
آغاز رویداد بزرگ قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در زیباکنار
19 مهر 97 - 08:38

گیلان آنلاین: رویداد بزرگ فرهنگی قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از امروز در مجتمع فرهنگی رفاهی صداوسیمای زیباکنار با حضور ۱۲۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان آغاز به کار کرد.

 

 

گیلان آنلاین: بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شامگاه دیروز در تالار جام جم مجتمع فرهنگی صداوسیمای زیباکنار با حضور ۱۲۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان آغاز به کار کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در آیین افتتاح این جشنواره با اشاره به توانمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی افتخار می‌کند که در راستای تحقق سلامت جامعه و آسایش روانی مردم گام برمی‌دارد.

شاهرخ یوسف زاده با بیان اینکه کتاب وحی برای آسایش و آرامش انسان نازل‌شده افزود: قرآن انسان را خلیفه‌الله برشمرده و در ابعاد دیگری از قرآن شیاطین را شکننده برشمرده است.

وی با تأکید بر اینکه رضای خدا و یاد خداوند موجب آرامش انسان و جامعه می‌شود گفت: انسان وقتی با یاد خدا به آرامش برسد صبر و شکیبایی‌اش وی را در برابر تهدیدات حفظ می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان اجتماعی بودن را دغدغه و لازمه سالم بودن انسان در جامعه کنونی برشمرد و بیان کرد: مفاهیم قرآنی سرشار از پیام‌ها و داستان‌هایی است که بر اجتماعی بودن انسان‌ها تأکید دارد.

شرکت‌کنندگان در این دوره از جشنواره که از بین اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور هستند در ۴۳ رشته قرآنی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

شرکت‌کنندگان بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در رشت از امشب به مدت چهار روز در این رویداد بزرگ قرآنی با یکدیگر رقابت می‌کنند که دراین‌بین ۵۰۰ نفرشان از منتخبین بخش آوایی این مسابقات هستند.

 شرکت‌کنندگان در این جشنواره ملی قرآنی در بخش‌های ادبی، آوایی، معارف قرانی و سیره معصومین، هنری، پژوهشی و فناوری با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 

 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام