فرمانده مرزبانی گیلان خبر داد: چاپ
ورود ناوچه 60 فوتی به آب‌های آستارا/ نقاط آسیب‌پذیر نوار مرزی آستارا موردانسداد قرار گرفت
19 مهر 97 - 19:04

گیلان آنلاین: پس از الحاق این ناوچه 60 فوتی به آب‌های آستارا ما می‌توانیم وظایف خود را درخصوص گشت‌های دریایی به درستی انجام داده و هیچ خلأی در دریا نداشته باشیم.

 

 

گیلان آنلاین: کیاست سپهری پیش از ظهر امروز در جریان غبارروبی و عطرافشانی مذار شهدای این شهرستان به مناسبت گرامی‌داشت هفته ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال در کشفیات مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چیزی حدود 50 تا 60 درصد افزایش داشتیم.  

فرمانده مرزبانی استان گیلان کشفیات برداشت شن ‌و ماسه غیرمجاز از نوار ساحلی را در مقایسه با مدت مشابه با سال گذشته با 20 درصد افزایش دانست و تصریح کرد: درخصوص سامان‌دهی شناورهایی که فاقد اسناد و مدارک هویتی بودند تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سردار رضایی سال گذشته در جریان بازدید از نوار مرزی شهرستان آستارا قول مساعد داده بودند تا یگان شناوری هنگ مرزی این شهرستان تقویت شود گفت: درهمین‌راستا تا پایان امسال یک ناوچه 60 فوتی به ارزش بیش از سه‌میلیارد تومان وارد آب‌های آستارا می‌شود.

فرمانده مرزبانی استان گیلان ساخت و تولید ناوچه 60 فوتی را بومی کشور و محصول وزارت دفاع دانست و تصریح کرد: پس از الحاق این ناوچه 60 فوتی به آب‌های آستارا ما می‌توانیم وظایف خود را درخصوص گشت‌های دریایی به درستی انجام داده و هیچ خلأی در دریا نداشته باشیم.  

سپهری با بیان اینکه یگان شناور هنگ مرزی شهرستان آستارا پیش‌ازاین یک ناوچه 50 فوتی داشت که در حال مستهلک شدن بود افزود: این ناوچه 50 فوتی با اعتباری بالغ‌بر 500 میلیون تومان هم‌اکنون بازسازی‌شده و به‌زودی به مجموعه ناوگان شناورهای هنگ مرزی این شهرستان ملحق می‌شود.

وی با بیان اینکه درخصوص انسداد نوار مرزی شهرستان آستارا چیزی حدود دوکیلومتر در محدوده شهری تقویت شده است افزود: هم‌چنین چیزی حدود 300 متر از نقاط آسیب‌پذیر و محل‌های تردد احتمالی افراد در جداره‌های مرزی ترمیم و موردانسداد قرار گرفته است.

فرمانده مرزبانی استان گیلان با اشاره به اینکه درخصوص اعتبارات انسداد مرزی امسال خوش‌بین هستیم که یک افزایش چشم‌گیری صورت گیرد گفت: درصورت افزایش اعتبارات انسداد مرزی، 14 کیلومتر از نوار مرزی شهرستان آستارا که فاقد انسداد مرزی است تا پایان امسال تحت‌پوشش قرار می‌گیرد.

سپهری با بیان اینکه در بحث اختصاص وسایل الکترونیکی و اپتیکی نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است افزود: با تقویت وسایل الکترونیکی و اپتیکی تردد شناورهای دریایی بادقت تمام مورد رصد قرار گرفته و اجازه تحرک از شناورهای دیگر کشورها سلب می‌شود.

 غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، سرکشی و عیادت از مرزنشین بیمار و بازدید از نوار مرزی شهرستان آستارا از جمله برنامه‌های سفر یک روزه سرهنگ کیاست سپهری فرمانده مرزبانی استان گیلان به این شهرستان بود.

 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام