ترامپ: به عربستان سعودی برای مبارزه با تروریسم نیاز داریم/ترکیه صوت و فیلم خاشقجی را ارائه کند
25 مهر 97 - 22:07

گیلان آنلاین: رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفته است واشنگتن به عربستان سعودی برای مبارزه با ترویسم احتیاج دارد.

 

 

گیلان آنلاین: دونالد ترامپ در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز اقتصادی گفته است آمریکا به عربستان سعودی برای مبارزه با تروریسم احتیاج دارد.

ترامپ در ادامه افزود: عربستان سعودی همپیمانی بزرگ برای من است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که واکنش آمریکا به دخالت عربستان در ناپدید شدن خاشقجی به اینکه آنها از این موضوع اطلاع داشتند بستگی دارد.

ترامپ با ابراز امیدواری در خصوص عدم مشارکت سران خاندان سعودی در موضوع ناپدید شدن خاشقجی تاکید که وی خواستار دست کشیدن از عربستان نیست.

وی با اشاره به عربستان و خرید 110 میلیارد دلاری تسلیحات از آمریکا گفت: آنها پول هنگفتی سرمایه گذاری کرده اند.

ترامپ در ادامه پس از تمجید از عربستان افزود: با توجه به همه چیزهایی که درباره عربستان [در موضوع خاشقجی] گفته می شود شما نمی‌توانید اقدام کنید. ما باید چیزهای بیشتری متوجه شویم.

وی گفت اگر آمریکا 110 میلیارد دلار سلاح به عربستان نمی‌داد  آنها به سمت روسیه و چین می‌رفتند. من نمی‌خواهم یک سفار 110 میلیارد دلاری را از دست بدهم.

ترکیه صوت و فیلم مربوط به خاشقجی را ارائه کند

وی همچنین در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت آمریکا از ترکیه خواسته است اگر صدا و یا فیلمی از جمال خاشقجی منتقد سعودی وجود دارد، ارائه کند.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد واشنگتن احتمالا تا آخر هفته خواهد فهمید که چه اتفاقی برای خاشقجی افتاده است.

ترامپ افزود: پامپئو احتمالا اواخر امشب یا بامداد فردا از ترکیه بازخواهد گشت...وی گزارش کاملی خواهد داد. من لاپوشانی نمی‌کنم. با تمام چیزی که گفته شد عربستان همپیمان بسیار مهمی برای ما در خاورمیانه بوده است.

جمال خاشقجی نویسنده 59 ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد که این موضوع به نگرانی‌ها درباره امنیت وی دامن زد، مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد می‌کند، رسانه‌ها به نقل از برخی مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که این منتقد مشهور سعودی در کنسولگری کشته شده است.

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام