نماینده مردم لنگرود: چاپ
نمی‌توان دور کشور را دیوار کشید و با دنیا تعامل نداشت/مذاکره سیاسی برای تعاملات اقتصادی
27 مهر 97 - 00:00

گیلان آنلاین:  تا زمانی که با دنیا تعامل سیاسی نداشته باشیم نمیتوانیم تعامل اقتصادی داشته باشیم.

 

 

گیلان آنلاین: مهرداد بائوج لاهوتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنگرود با اشاره به تحریم های آمریکا در ۱۳ آبان اظهار کرد: یکی از حادثه‌های بزرگ برجام این بود که اجماع آمریکا با دیگر کشورها در هم بشکند و از زیر تحریم‌های شورای عالی امنیت خارج  شویم‌.

وی با بیان اینکه کره شمالی و ایران در لیست سیاه کنوانسیون مالی و پولشویی قرار دارد گفت: باید در کشور قانون پولشویی داشته باشیم تا از فسادها که هر روز به گوش مردم می‌رسد جلوگیری کرده و محل کسب درآمد افراد مشخص باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه FATF بیان کرد: تا زمانی که با دنیا تعامل سیاسی نداشته باشیم نمیتوانیم تعامل اقتصادی داشته باشیم و دیدارها و مذاکرات با کشورهای دیگر به معنی زیرپا گذاشتن ارزش‌ها نیست.

لاهوتی با طرح این سوال که آیا می‌شود دور کشور را دیوار کشید و با دنیا تعامل نداشت افزود: تمام کشورها به دنبال منافع خود هستند و ایران نیز از این امر مستثنی نیست و همه تلاش میکنیم تا مشکلات اقتصادی مردم حل شود.

وی با اشاره به تصویب CFT توسط مجلس گفت: این قانون پس از تصویب در مجلس جهت اجرا باید توسط شورای نگهبان  که دارای 6 حقوق دان و شش فقیه است و براساس آن طرح را بررسی میکنند؛ تأیید شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اذعان به اینکه برخی تنها خود را پشتیبان ولایت فقیه و دیگران را خائن می‌پندارند گفت: مشکلات اقتصادی مردم و کشور را باید با حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و تعامل با دنیا حل کرد و تلاش دولت و مجلس نیز همین است.

لاهوتی با بیان اینکه باید در مجامع جهانی در صحنه باشیم تا از خودمان دفاع کنیم افزود: یکی از تلاش‌های مرکز پژوهش‌های آمریکا این بود که ایران نتواند عضو FATF شود و اگر شفاف سازی درآمد مالی نباشد بابک زنجانی‌ها به وجود می‌آید و کشور می‌بایست پول‌ها را با چمدان در دنیا منتقل می‌کرد.

وی با بیان اینکه باید با هم هم کلام و همدل باشیم گفت: تفاوت تفکرها نباید موجب تضعیف کشور و انقلاب شود و همه باید برای رسیدن به قله مدنظر انقلاب تلاش کنیم‌.

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام