حرکت زائران آستارایی به کربلای معلی آغاز شد
27 مهر 97 - 11:28

گیلان آنلاین: مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آستارا از آغاز حرکت زائران اربعین از اهالی این شهرستان به کربلای معلی خبر داد.

 

 

گیلان آنلاین: یوسف خدادادزاده شامگاه پنجشنبه در آئین بدرقه کاروان کربلا در مسجد جامع آستارا گفت: 90 نفر از جوانان و دلدادگان سالار شهیدان با 2 اتوبوس به این سفر می روند و از مرز مهران و شهر شامیه عراق، به مسافت 120 کیلومتر به کربلا پیاده روی خواهند کرد.
وی بیان کرد: زمان رفت و برگشت کاروان ها 15 روز است و تا پنج روز آینده، 200 نفر دیگر از اهالی آستارا به کربلا عازم خواهند شد.
امام جمعه آستارا نیز در این آئین گفت: اربعین امام حسین (ع) قطعه برجسته تاریخ دین است و به یاد مصائب اهل بیت و بازگشت آنها به کربلا، آن را گرامی می داریم و طبق توصیه های ائمه، پیاده روی برای زیارت حسین (ع) ثواب زیادی دارد.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا ادامه داد: اربعین، پاسخ عملی به یاوه سرایی های استکبار است و شرکت ده ها میلیون زائر، نماد اقتدار و انسجام جهان اسلام شده است. 
وی اضافه کرد: اربعین به عنوان چشمه جوشان تفکر عاشورایی، اسلام ناب و فرهنگ زلال انقلاب مطرح و همواره در حال جوش و خروش است.
مداحی و ذکر مصیبت در سوگ شهدای کربلا از دیگر بخش های این آئین بود.
علاوه بر زائرانی از اهالی آستارا، تاکنون نزدیک به سه هزار زائر خارجی اربعین از مرز این شهرستان به ایران وارد و به کربلا عازم شده اند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر حمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

منبع: ایرنا

 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام