جنگنده آمریکایی در اوکیناوای ژاپن سقوط کرد
21 آبان 97 - 10:02

گیلان آنلاین: یک جنگنده آمریکایی در جزیره اوکیناوای ژاپن حین پرواز آموزشی به داخل دریا سقوط کرد.

 

 

 

گیلان آنلاین: یک فروند جنگنده ارتش آمریکا در جزیره «اوکیناوا» در ژاپن به داخل دریا سقوط کرده است.به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، یک جنگنده آمریکایی چندمنظوره در ۳۰۰ کیلومتری جنوب غرب «کیتایتو-شیما» در جزیره اوکیناوا به داخل آب سقوط کرد اما هر دو خلبان این جنگنده نجات یافتند. 

این حادثه برای جنگنده‌ آمریکایی متعلق به پایگاه دریایی آمریکا در ژاپن حین پرواز آموزشی روی داده است. این اولین بار نیست که جنگنده‌های آمریکایی در اوکیناوای ژاپن سقوط می‌کنند و پیش از این نیز حوادثی از این دست در منطقه روی داده بود.

در حال حاضر ۴۷ هزار سرباز آمریکایی در پایگاه «فوتنما» در جزیره اوکیناوا مستقر هستند و فوتنما بزرگترین پایگاه نظامیان آمریکایی در ژاپن است. این پایگاه نظامی از زمان پایان جنگ جهانی دوم در اوکیناوا بوده و میزبان جنگنده و هواپیماهای غول پیکری است که بسیار پر سر و صدا و از نظر زیست محیطی نیز بسیار مخرب هستند.

 فعالان محیط زیستی ژاپن وجود این پایگاه آمریکایی را تهدیدی برای مرجان‌ها و جانداران دریایی در این منطقه می‌دانند. همچنین جمعیت زیادی از ساکنین این جزیره بارها در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی در اوکیناوا تظاهرات برگزار کرده‌اند.
 

 

 

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام