رفتار زشت یکی از پزشکان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با یک بیمار
24 آبان 97 - 00:00

گیلان آنلاین: از حقوق مسلم مردم گیلان است که اقدامات تشخیصی و درمانی مختلف با کیفیت مناسب در بیمارستان های دولتی انجام گردد و این امر هم رضایت مردم را به همراه خواهد داشت و از سویی موجب افزایش درآمد دانشگاه خواهد شد.

 

 

 

گیلان آنلاین: « به دکتر ..... مراجعه کردم، خواستم در بیمارستان دولتی ..... ویزیت بشم اما گفتند باید به مطب برم و در بیمارستان دولتی..... ویزیت نمی کنند، دکتر در مطب شخصی خودش گفت که این اقدام درمانی رو در بیمارستان دولتی..... انجام نمیدم باید بیای بیمارستان خصوصی ..... ، وقتی از دکتر خواستیم که این درمان رو در بیمارستان دولتی انجام بدن، گفت که بیمارستان دولتی مربوط به بیماران کمیته امدادی و محرومین هست! و من فقط این کار رو میتونم در بیمارستان خصوصی انجام بدم»

جملات فوق درد دل زن مسن گیلانی و البته از قشر ضعیف جامعه هست که پس از مراجعه به پزشکان در یکی از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت، به یکی از پزشکان عضو هیئت علمی که از اوایل امسال مدیریت گروه آموزشی را برعهده دارد ارجاع می گردد اما این مدیر گروه در مطب شخصی خود با این بیمار دردمند چنین رفتاری می کند! این پزشک همچون تعدادی دیگر از همکارانش در ارجاع بیماران به بخش خصوصی رقابت داشته و عملاً تعداد خدمات انجام شده از سوی آنها در بیمارستان دولتی بسیار کم می باشد به طوری که یکی از مهمترین علل مواجهه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مشکلات مالی، کاهش درآمد بیمارستان ها به دنبال کاهش انجام خدمات و شیفت بیماران به بخش خصوصی است.

کاهش انجام اقدامات درمانی و جراحی در مراکز دولتی به حدی است که در همین بیمارستان مدنظر نوبت های جراحی برای بیماران بستری نیز گاهی به 45 روز می رسد!!!  گاهی بیماران پس از مدت ها انتظار نیز  بلاتکلیف می مانند و مستندات بسیاری در این زمینه در حال حاضر وجود دارد.

از نکات قابل ذکر در خصوص عملکرد این مدیر گروه اینکه اخیراً وی و چند تن از همکارانش به علت کم کاری و عدم حضور کافی در محل کار، از سوی یک نهاد نظارتی مجموعاً به پرداخت جریمه میلیاردی محکوم شدند!

مسئله تاسف آور اینکه اقدامات درمانی مربوطه در رشته فلوشیپی این آقای مدیر در بیمارستان دولتی به طور بسیار محدود انجام می شود و او و همکارش به طور انحصاری بیماران را مجبور به مراجعه به بخش خصوصی می کنند که در آینده ای نزدیک اسناد مربوطه منتشر می گردد.

از حقوق مسلم مردم گیلان است که اقدامات تشخیصی و درمانی مختلف با کیفیت مناسب در بیمارستان های دولتی انجام گردد و این امر هم رضایت مردم را به همراه خواهد داشت و از سویی موجب افزایش درآمد دانشگاه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام