آیت الله نوری: وضعیت گرانی به‌شدت غم‌انگیز شده
25 آبان 97 - 10:40

گیلان آنلاین: مرجع تقلید شیعیان با ابراز تأسف از وضعیت افسارگسیخته گرانی و قیمت کالا در کشور گفت: وضعیت گرانی و معیشتی امروز مردم به‌شدت غم‌انگیز و ناراحت‌کننده است.

 

 

 

گیلان آنلاین: آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار اعضای دفاتر استانی دیده‌بان شفافیت و عدالت که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: جامعه‌ای سالم جامعه‌ای بوده که در تمام ابعاد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه کاملی باشد و درصورتی‌که در یکی از این ابعاد رخنه‌ای ایجاد شود ابعاد دیگر را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: اسلام در پی تشکیل یک جامعه کامل در تمام ابعاد وجودی است تا از این طریق رخنه‌های چالش آمیز در آن رسوخ پیدا نکند، سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت بر مبنای عمل به فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر تشکیل‌شده است.

مرجع تقلید شیعیان گفت: سازمان دیده‌بان و شفافیت و عدالت که برای اجرای عدالت، شفاف‌سازی و رفع نا عدالتی تشکیل‌شده تشکیلات مهم و مؤثری می‌تواند باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به حساسیت‌های گرفتن جایگاه در حکومت اسلامی عنوان کرد: راست‌گویی و صدق در امانت مهم‌ترین ویژگی یک انسان مؤمن از منظر روایات اسلامی است، مسئله امانت ابعاد و گستره بسیار وسیعی داشته که گرفتن جایگاه و پست‌های حکومتی ازجمله تنهاست.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به روایتی از کتاب شریف نهج‌البلاغه خاطرنشان کرد: امام علی(ع) در روزهای نخست خلافت به عموم مردم کوفه فرمود اگر روزی که از میان شما بروم مال و اموالی بیشتر از چیزی که در ابتدای حکومت دارم داشته باشم بدانید که به شما خیانت کرده و از بیت‌المال سوءاستفاده داشته‌ام.

وی عنوان کرد: زمانی که یک منکر و خلاف در جامعه رایج می‌شود قیام همه‌جانبه نیز علیه آن لازم و واجب است و از همین رونیز فعالیت‌های دیده‌بان شفافیت و عدالت بسیار مهم و حائز اهمیت است، دیده‌بان شفافیت و عدالت به گفتن و نوشتن در رسانه‌ها بسنده نکرده و در برابر ضد ارزش‌ها به اقدام عملی دست‌زده‌اند که قابل‌توجه است.

مرجع تقلید شیعیان گفت با اشاره به اهمیت کار دیده‌بان شفافیت و عدالت ابراز کرد: قیام در برابر ضد ارزش‌ها و نا عدالتی‌ها در جامعه کنونی کشور اقدام درست و قابل‌تقدیری است، اسلام در تمام دوران و زمان‌ها نیازمند افرادی است که روحیه قیام و فریادخواهی در برابر ضد ارزش‌ها و نا عدالتی‌ها داشته باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه با ابراز تأسف از وضعیت گرانی‌های افسارگسیخته قیمت‌ها در کشور گفت: وضعیت گرانی و معیشتی امروز مردم به‌شدت غم‌انگیز و ناراحت‌کننده است که بخش قابل‌توجهی از آن‌ها به علت تحریم‌ها نبوده و از کمبود نظارت‌ها و عدم وجود روح جمعی در حوزه اقتصادی ناشی می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی ابراز کرد: در مسئله گرانی و وضعیت ناراحت‌کننده مردم باید به ریشه‌های این گرانی‌ها توجه شود، در مسئله حجاب احساس می‌شود این فریضه مهم الهی در دست برخی تغییرات نگران‌کننده است.

وی با اشاره به حرام‌خواری بانک‌های کشور با دریافت دیرکرد بانکی تصریح کرد: دریافت پول به‌عنوان دیرکرد ربا قطعی و حرام است و دریافت وجهی با این عنوان توسط بانک‌های کشور حرام قطعی و رباخواری آشکار و محض است، اسلام باقدرت و شدت بسیار زیادی با مسئله ربا و دیرکرد مبارزه و مقابله کرده است.

 

 

منبع:تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام