زخمی‌شدن ۳۰ فلسطینی در حمله اشغالگران به راهپیمایی دریایی در سواحل غزه
12 آذر 97 - 21:54

گیلان آنلاین: منابع فلسطینی از حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شرکت‌کنندگان در راهپیمایی دریایی در شمال غربی بیت‌لاهیا در نوار غزه خبر دادند.

 

 

گیلان آنلاین: منابع فلسطینی از زخمی شدن دست‌کم 30 نفر در حملات نظامیان صهیونیست به شرکت کنندگان در راهپیمایی دریایی غزه خبر دادند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، نظامیان صهیونیست امشب به شرکت کنندگان در هجدهمین راهپیمایی دریایی برای شکستن محاصره نوار غزه حمله کردند.

این گزارش آورده است نیروی دریایی رژیم صهیونیستی مانع حرکت قایق‌های فلسطینی شد و نظامیان رژیم هم به‌سوی شرکت کنندگان در راهپیمایی پشتیبانی این تحرک دریایی در ساحل شمالی نوار غزه آتش گشودند که به زخمی شدن دست‌کم 30 نفر منجر شده است.

بیشتر بخوانید

بر اساس این گزارش، جوانان فلسطنی برای پشتیبانی هجدهمین راهپیمایی دریایی در مرزهای دریایی شمال غزه، لاستیک‌ها را آتش زدند.

هیئت جنبش ملی شکستن محاصره تأکید کرده است که هدف از این گونه اقدامات مردمی، شکستن محاصره نوار غزه و پایان یافتن رنج و سختی تحمیل شده بر مردم ما و این فعالیت‌ها بیانگر عمق آگاهی ملت فلسطین نسبت به خطراتی است که مسئله فلسطین را احاطه کرده است.

همزمان با این تحرکات دریایی، مرزهای شرقی نوار غزه و مناطق  اشغالی 1948 هم از 30 مارس گذشته (جمعه 10 فروردین) شاهد برگزاری راهپیمایی بازگشت است که مردم با شرکت در این راهپیمایی‌ها، بر ضرورت شکسته شدن محاصره  نوار  غزه و حق خود مبنی بر بازگشت به سرزمین‌های اشغالی که از آنجا رانده شدند، تأکید می‌کنند.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام