مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان : چاپ
وزش شدید باد مدرسه‌ای را در گیلان ‌بیش از ۵۰ درصد تخریب کرد
19 دی 97 - 18:35

گیلان آنلاین: وزش شدید باد مدرسه‌ای را در گیلان ‌بیش از ۵۰ درصد تخریب کرد.

 

 

گیلان آنلاین: نادر جهان آرای صبح امروز در نشست تخصصی علمی آموزشی در رشت اظهار داشت: به علت رتبه نخست گیلان در جمعیت سالمندی، جمعیت دانش‌آموزی استان ما در مقایسه با جمعیت دانش‌آموزی کل کشور 2.8 درصد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: با توجه به پیشینه فعالیت‌های آموزشی، همانطور که در استان گیلان مناطق و مدارس برخوردار از امکانات داریم، مناطق محروم هم داریم که با تلاش مسئولان و مشارکت خیرخواهان باید این فاصله را کاهش دهیم.

وی با اشاره به حال نامساعد آموزش و پرورش در این روزها خاطرنشان کرد: با توجه به اخبار منابع مختلف مثل فضای مجازی در رابطه با حال نامساعد آموزش و پرورش باید ضمن شناسایی مشکلات برای بهبود شرایط تلاش کنیم.

بیشتر بخوانید

جهان‌آرای با اشاره به کمبود نیروی انسانی و افزایش بازنشستگان در مقطع پیش‌دبستانی افزود: متاسفانه از گذشته در این زمینه همکاری‌های لازم صورت نگرفت و ما با افزایش نیروی بازنشسته مواجه هستیم که امیدواریم این مشکل حل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح کرد: متاسفانه با وجود سرسبزی و پیشینه غنی فرهنگی، در زمینه آموزشی به گیلان ظلم شده و استان ما در مقایسه با استان‌های مشابه با کمبود نیرو و فضای آموزشی مواجه است.

جهان‌آرای با اشاره به شدت بارش و بحران‌های طبیعی در گیلان و تخریب و فرسایش اماکن گفت: چند روز پیش مدرسه‌ای در گیلان به‌خاطر وزش شدید باد بیش از 50 درصد تخریب شد و از این رو بحث توسعه و تجهیز مدارس اهمیت دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش  استان گیلان با اشاره به عدم وجود فضای مناسب برای برگزاری جلسات آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: قرار است به‌زودی فضای مناسبی برای این منظور در دهکده ساحلی بندرانزلی به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به دو برنامه تاثیرگذار در مجموعه معاونت آموزشی گفت: اجرایی کردن ارزشیابی کیفی توصیفی که جایگزین روش‌های سخت قدیمی است و طرح ملی جابربن حیان که ما افتخار داریم امسال به‌عنوان چهارمین استان میزبان برگزاری این طرح ملی باشیم از اقدامات مفید این حوزه است.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام