فرماندار شهرستان رشت: چاپ
شهرستان رشت از برخی خدمات عمومی بی‌بهره‌ است
21 دی 97 - 15:50

گیلان آنلاین: شهرستان رشت و بخش‌های تابعه آن از برخی خدمات عمومی و شاخص‌های توسعه‌ای بی‌بهره‌اند.

 

 

گیلان آنلاین: میرشمس مؤمنی‌زاده در جلسه شورای اداری این شهرستان که در خمام برگزار شد اظهار داشت: شهرستان رشت و بخش‌های تابعه آن در مقایسه با سایر شهرستان‌های دیگر گیلان از برخی خدمات عمومی و شاخص‌های توسعه‌ای بی‌بهره هستند.

فرماندار شهرستان رشت پیگیری مشکلات مردم و حمایت‌های نمایندگان مجلس و نماینده‌ ولی‌فقیه در گیلان را مورد تقدیر قرار داد و عنوان کرد: شنیدن دغدغه‌های مردم توسط این مسئولان و حضورشان در جمع مردم می‌تواند در ارتقاء امید،‌ اعتماد عمومی و افزایش نشاط اجتماعی مؤثر واقع شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت بخش خمام را سرشار از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ دانست و تصریح کرد: اگر با تقویت همگرایی‌ها و همکاری بین تمام مسئولان بتوانیم از این موقعیت‌ها استفاده کنیم در آینده نزدیک توسعه و تحولات بسیار قابل توجه‌ای در بخش خمام ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید

مؤمنی‌زاده استفاده از ظرفیت‌های موجود بخش خمام را از وظایف مسئولان اجرایی شهرستان رشت اعلام کرد و بیان داشت: مدیران اجرایی و تابعه شهرستان رشت و بخش خمام با کار شبانه‌روزی و با اعمال مدیریت جهادی می‌توانند در جهت تحقق این هدف مهم گام بردارند.

وی با تأکید بر اینکه مطالبات و خواسته‌های مردم به طور طبیعی زیاد و منابع اعتباری برای تحقق آن‌ها محدود است گفت: اولویت‌بندی انجام کارها بر اساس نیازمندی‌هایی که در هر کدام از بخش‌های تابعه شهرستان رشت وجود دارد و سپس استفاده از اعتبارات و منابع ملی باید در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار شهرستان رشت از محدود بودن اعتبارات شهرستانی برای انجام پروژه‌های عمرانی سخن گفت و اظهار داشت: تصمیم‌گیری و توزیع حدود 2 تا 3 درصد از کل اعتبارات استان گیلان در داخل انجام می‌شود و تعیین تکلیف بیش از 95 درصد اعتبارات به عهده وزارت‌خانه‌‌ها است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت پیگیری نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس جهت بهره‌مندی از اعتبارات ملی را مورد تقدیر قرار داد و گفت: انجام مکاتبات مستمر و رایزنی‌های دائمی نمایندگان شهرستان رشت در مجلس کمک بزرگی به حل مشکلات و رفع نیازمندی‌های آن کرده است.

مؤمنی‌زاده با ابراز خرسندی از وجود همگرایی و تعامل مثبت بین مدیران تابعه، مسئولان شهرستانی،‌ نمایندگان مجلس و ائمه جمعه شهرستان رشت تصریح کرد: شهرستان رشت نیمی از جمعیت استان گیلان را در خود جای داده است بنابراین باید مسئولان به آن نگاه ویژه‌تری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان رشت به‌عنوان مرکز گیلان تابلو و نمادی از استان محسوب می‌شود اظهار داشت: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به جهت وجود نگاه جهادی که در بین مسئولان حاکم بود خدمات بسیار خوبی به روستاها و مناطق محروم این شهرستان ارائه شد.

فرماندار شهرستان رشت از عدم وجود برخی خدمات عمومی در برخی روستاها،‌ نقاط و محله‌های حاشیه شهرستان رشت خبر داد و بیان داشت: در حال حاضر شاخص بهره‌مندی و برخورداری شهرستان رشت در برخی حوزه‌ها بعضاً کمتر از سایر شهرستان‌های دیگر استان گیلان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تأکید بر اینکه نگاه به مرکز استان گیلان باید مهربانانه‌تر از این‌ها باشد خاطرنشان کرد: انتظار داریم شهرستان رشت و بخش‌های تابعه آن همزمان با سایر شهرستان‌های استان گیلان از شاخص‌های توسعه‌ای یکسانی برخوردار شوند.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام