نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت: چاپ
ابعاد شخصیتی امام(ره) در آینده تاریخ روشن می‌شود
17 بهمن 97 - 07:25

گیلان آنلاین: سایر ابعاد شخصیتی امام(ره) در آینده تاریخ برای ما روشن می‌شود.

 

 

گیلان آنلاین: آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه دیشب در جلسه مباحثه تفسیر قرآن و آموزه های اخلاقی در مصلی شهر رشت اظهار داشت: در قرآن سوره مجزایی با نام جن وجود دارد که به صورت کلی مورد بحث قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه خدای متعال جن را همانند انسان مکلف می‌داند تصریح کرد: همانطور که انسان دارای تکلیف است جن هم دارای تکالیفی است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه جن هم مثل انسان خدا را پرستش می‌کند خاطرنشان کرد: جن رفتار آدمیان را دارد ولی دارای قدرت عجیب و شگفت آور است.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن قدرت عجیبی را به جن نسبت می‌دهد افزود: همانطوری‌ که انسان ایمان به توحید، نبوت، معاد، عدل و امامت دارد جن هم پایبند آن و موحد است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه جن در ابتدا با نام جان آفریده شد و خداوند در قران فرمود: ما جان را از شعله‌های آتش سوزنده آفریدیم گفت: هیچ آیات و روایاتی وجود ندارد که نشان دهد جن همانند انسان تولیدمثل می‌کند.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه کتاب آسمانی قرآن تاکنون مورد دستبرد اجانب قرار نگرفت خاطرنشان کرد: بعد از گذشت هزار و 400 سال کسی نتوانست کوچکترین جابه‌جایی و نقص در قرآن پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از روحانیون شیعه اهل آفریقا در گذشته در کلیسا جهت ترویج آئین مسیحیت تبلیغ و برای زندانیان سخنرانی و موعظه می‌کرد افزود: این روحانی مسیحی پس از خواندن یک آیه از سوره بقره و تامل در آن به اسلام روی آورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه علم دارای 25 رتبه است و انسان تنها توانست یک رتبه علم را کشف کند تصریح کرد: بشر امروزی تنها با داشتن یک رتبه از علم توانست کره‌های اطراف زمین را کشف کند.

وی با بیان اینکه در زمان ظهور امام زمان(عج) تمامی علوم منکشف می‌شود خاطرنشان کرد: اگر در 50 سال گذشته می‌گفتند وسیله‌ای وجود دارد که می‌توان با آن با سایر گشورها به راحتی ارتباط برقرار کرد باورش برای ما بسیار سخت بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید براینکه عده‌ای در زمان ظهور امام زمان(عج) سوار بر ابر می‌شوند خاطرنشان کرد: همه انبیای الهی آرزو داشتند دوران ظهور امام زمان(عج) را ببینند و در آن دوره باشند.

وی با بیان اینکه همه ما تنها یک روی امام(ره) را می‌دانیم که ایشان یک سیاستمدار بودند که انقلاب کرد و بشریت را متحول کردند افزود: تاکنون بعد عرفانی، فلسفی و کلامی امام(ره) مورد توجه کامل قرار نگرفته و بیان نشده است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه سخنان امام(ره) باید در دانشگاه‌های عالی کشور مورد توجه قرار گیرد و ابعاد علمی و درونی امام باید گفتمان شود تا به شخصیت ایشان پی ببریم گفت: سایر ابعاد شخصیتی امام(ره) در آینده تاریخ برای ما روشن می‌شود.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام