استاندار گیلان: چاپ
نخستین بندر ‌مسافری ـ گردشگری ایران در گیلان افتتاح می‌شود‌
18 بهمن 97 - 16:16

گیلان آنلاین: نخستین بندر ‌مسافری ـ گردشگری در استان گیلان افتتاح می‌شود‌.

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری امروز در آیین افتتاح سد لاستیکی پهلوان‌بست به‌عنوان بزرگترین سد لاستیکی کشور در شهرستان لنگرود اظهار داشت: ما باید در حوزه آب در 4 سطح اقداماتی انجام دهیم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: انجام اقدامات لازم برای تکمیل سدهای بلند، سدهای لاستیکی یا کوتاه که 11 پروژه در این رابطه در جریان است و امیدواریم که کارهای تکمیلی به‌زودی انجام گیرد زیرا در تامین آب کشاورزی مردم منطقه موثر است.

وی افزود: آب‌بندان‌ها پراکنش خوبی در سطح استان دارند و طبق آمار تقریبی، اگر در راستای هدف‌گذاری حرکت کنیم، بخش عمده اعتبارات عمرانی این پروژه به‌وسیله منافع ناشی از لایروبی به سرمایه‌گذار داده می‌شود و می‌توانیم نزدیک به 400 میلیون متر مکعب به ظرفیت آبی فعلی خود اضافه کنیم.

بیشتر بخوانید

استاندار گیلان با اشاره به بالا بودن سطح آب زیرزمینی در گیلان تصریح کرد: ما می‌توانیم با حفر چاه‌هایی با عمق چند متر و برداشت تحت‌الارضی آب، از بسیاری از مشکلات پیرامون این حوزه رهایی یابیم.

سالاری با بیان اینکه پروژه‌های دهه فجر امسال نسبت به پارسال بیش از 1.5 برابر شده است گفت: هزار و 280 پروژه با اعتبار بالغ بر هزار و 855 میلیارد تومان مجموعا" افتتاح شده یا امروز به‌عنوان آخرین روز افتتاح می‌شوند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطرنشان کرد: در شهرستان لنگرود 188 پروژه با 45 میلیارد تومان وجود دارد که چند پروژه بزرگ ما در این شهرستان در هفته‌های آتی به بهره‌برداری می‌رسد و این عدد قابل توجه است.

استاندار گیلان با اشاره به سایر پروژه‌های تاثیرگذار اظهار داشت: پروژه بندر چمخاله اقدام جدیدی در شمال کشور محسوب می‌شود و نخستین بار است که بندر ویژه مسافری ـ گردشگری خواهیم داشت.

سالاری تصریح کرد: پروژه بندر چمخاله علاوه بر جذابیت‌های بی‌نظیر گردشگری و ایجاد 200 شغل، مشاغل زیادی پیرامون خود دارد و خیلی از گردشگران علاوه بر استفاده از این برنامه می‌توانند از سایر بخش‌های خدماتی گیلان نیز استفاده کنند.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام