شخصیت‌ها در چهلمین جشن پیروزی انقلاب چه گفتند؟
22 بهمن 97 - 11:29

گیلان آنلاین:بدون تردید حماسه‌سازان چهلمین جشن پیروزی انقلاب مردم هستند اما مسئولان هم به صف گسترده حماسه‌سازی ملت در جشن تکریم انقلاب اسلامی پیوستند و همصدا با آن‌ها بار دیگر با آرمان‌های انقلاب و امام راحل و مقام معظم رهبری، تجدید پیمان کردند.

 

 

گیلان آنلاین: بدون تردید حماسه‌سازان چهلمین جشن پیروزی انقلاب مردم هستند اما مسئولان هم به صف گسترده حماسه‌سازی ملت در جشن تکریم انقلاب اسلامی پیوستند و همصدا با آن‌ها بار دیگر با آرمان‌های انقلاب و امام راحل و مقام معظم رهبری، تجدید پیمان کردند.

آیت‌الله جنتی : مردم ما ایستاده‌اند/آمریکا از اسلام و انقلاب می‌ترسد

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان با حضور در راهپیمایی شکوهمند چهلمین بهار انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: سلام بر امام، سلام بر امت امام‌و سلام بر این ملت.

وی افزود: هدف انقلاب اسلامی این بود که حاکمیت شاه و قدرت‌های زورمند و زرمند را بشکند و حکومت الله و مردم بر مردم را برقرار کند.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: هدف انقلاب همان هدف ابراهیم بت شکن، موسی فرعون شکن و محمد طاغوت‌شکن و خمینی بت‌شکن بود.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه این مملکت در دنیا آبرو پیدا کرده است،‌گفت: مملکت ما به برکت انقلاب اسلامی عزت و قدرت در دنیا پیدا کرد و قدرت شکن شد. در حال حاضر قدرت‌ها از قدرت اسلام می‌ترسند و وحشت دارند.

آیت‌الله جنتی همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا از شوروی و روسیه نمی‌ترسد بلکه از اسلام و انقلاب می‌ترسد. ما هم به آمریکا می‌گوییم تو کوچک‌تر از اینی که بتوانی قدرت اسلام و مردم را بشکنی. تو خواهی رفت و ما خواهیم ماند. شاه رفت و ما ماندیم. صدام رفت و ما ماندیم. شما هم می‌روید و ما می‌مانیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: امیدواریم که به زودی جشن پیروزی انقلاب را در فلسطین برپا کنیم.

دبیر شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اسرائیل و هم دستانشان می‌گفتند که ملت ایران جشن 40 سالگی را نمی‌بینند ، تصریح کرد: بله اما خطاب به اسرائیل و هم پیمانانش می‌گویم که این آرزوها را به گور می‌برید و کور باشید. بیایید ببینید مردم جشن 40 سالگی انقلاب را با شکوه برگزار می‌کنند. چشم‌تان را باز کنید. کور باشید.

آیت‌الله جنتی بر همین اساس اضافه کرد: مردم ما ایستاده‌اند،‌ مردم همه مشکلات را تحمل می‌کنند، گرسنگی و تشنگی،‌ مواردی از این قبیل را تحمل می‌کنند اما شکست انقلاب و اسلام را تحمل نمی‌کنند. این را امام هم فرمودند.

مونسان: هر چه به این مردم خدمت کنیم، کم است

علی اصغر مونسان در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جمع خبرنگاران ضمن عرض تبریک چهل سالگی انقلاب گفت: واقعا خوشحال کننده است که بعد از ۴۰ سال مردم به پر شور‌ترین حالت ممکن حضور پیدا کردند. به این مردم باید دستمریزاد گفت.

مونسان افزود: این ملت قدرشناس هستند لذا باید به آن‌ها خدمت کرد. خوشحالیم که یک تصویر از وحدت ملی را به نمایش گذاشتند. این روز‌ها دشمنان ما و آمریکایی‌ها فکر‌هایی داشتند، حضور گسترده مردم نشان می‌دهد پایبندی مردم به انقلاب و نظام هیچ فرقی نکرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که مسئولیت مسئولان در قبال این مردم چیست؟ گفت: وقتی مردم در این شرایط سخت اقتصادی اینگونه حضور می‌یابند. به این مردم هر چه خدمت کنیم، کم است.

وی تاکید کرد: مولفه‌های اولیه انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری تداوم بخش این شور و گفتمان است.

 

عادل آذر: کنترل تورم و نقدینگی اولویت مهم در چهلمین سال پیروزی انقلاب باشد

رئیس دیوان محاسبات کل کشور با قدردانی از حضور پر شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد: باید توجه به کنترل تورم و نقدینگی و رونق اقتصادی و تولید در اولویت قرار بگیرد.

عادل آذر در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن با اشاره به حضور گسترده مردم در این راهپیمایی، گفت‌: این حضور پر شکوه همان چیزی است که پیش‌بینی می‌شد با این تفاوت که علی‌رغم این شرایط آب و هوایی شاهد حضور جمعیت بیشتری هستیم که این به لطف خدا است که مردم با نشاط در راهپیمایی امسال شرکت کردند و چهلمین بهار انقلاب خود را جشن گرفتند.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر این که «توجه به وضعیت اقتصادی و مدیریت آن مهم‌ترین درس انقلاب بعد از چهل سال است»، در این باره خاطرنشان کرد: شکوفایی اقتصادی باید مبتنی بر ظرفیت‌ها و شرایط آب و خاک باشد نه این که به بیرون از کشور توجه شود.

وی در ادامه تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی مالی کشور با نگاه به وضعیت اقتصادی کشور صورت گرفته و در عین حال توجه به کنترل تورم و نقدینگی به خصوص رونق اقتصادی و تولید در اولویت قرار گیرد.

هادی خامنه‌ای:باید کینه‌ها و اغراض نفسانی را کنار بگذاریم

دبیرکل مجمع نیرو‌های خط امام گفت: امیدواریم به جای چهل سال، چهارصد سال و چهارهزار سال دوام انقلاب را شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین هادی خامنه‌ای در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: ما وظایف سنگینی داریم که بخشی انجام و بخشی انجام نشده است. باید وحدت جامعه را حفظ و اصول انقلاب را از دست ندهیم و کینه‌ها و اغراض نفسانی را کنار بگذاریم.
وی گفت: باید به مردم خدمت کنیم. مسائل اقتصادی مهم است و باید جلو فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی گرفته شود و این راهی جز رفتار درست مسؤولان ندارد.

دریادار سیاری: برای دفاع از کشور خود از کسی اجازه نخواهیم گرفت

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران با تبریک ۲۲ بهمن به ملت ایران اظهار کرد: پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن به دشمنان این است که بدانند انقلاب اسلامی ایران پشتوانه مردمی دارد و آسیب پذیر نیست و در عرصه جهانی پیشرفت می‌کنند و خود را نشان می‌دهند.

وی همچنین در واکنش به اظهارات برخی مقامات غربی درباره فعالیت‌های موشکی ایران تصریح کرد: ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و برای دفاع از کشور خود از کسی اجازه نخواهیم گرفت.

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه با اشاره به دستاورد‌های چهل ساله انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: راهپیمایی عظیم امروز خود نشانه‌ای از مجموعه دستاورد‌های انقلاب است؛ همین جمعیت و عظمتی که در خیابان‌ها می‌بینید نشانه اقتدار ایران اسلامی است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی حضور یافت.

فرمانده نیروی هوایی ارتش:توان دفاعی ما به هیچ وجه قابل مذاکره نیست

امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در حاشیه مراسم راهپیمایی چهلمین فجر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور گسترده مردم در این مراسم، با تاکید بر اینکه امروز پرشورترین راهپیمایی است که در طول چهل سال اخیر دیده‌ام اظهار کرد: راهپیمایی امروز و حضور مردم تودهنی بزرگی به آن‌هایی است که نمی‌خواستند انقلاب اسلامی چهلمین سالگرد خود را جشن بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: راهپیمایی امروز نقطه عطفی برای ورود به دهه پنجم انقلاب است و ان‌شاءالله با قدرت و عزتمندی راه خود را تا نابودی دشمنان ادامه خواهیم داد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش همچنین در پاسخ به ادعا‌های غرب درباره برنامه موشکی و توان دفاعی کشور، تصریح کرد: توان دفاعی ما به هیچ وجه قابل مذاکره نیست و با تمام قدرت آن را حفظ خواهیم کرد.

 

صفارهرندی: حضور مردم در راهپیمایی برای تشکیل جشن ملی است

محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، گفت: امروز یک میعاد چهل ساله‌ای است که مردم ایران در آن شرکت می‌کنند تا از انقلاب خود در مقابل دشمنان دفاع کنند.

وی افزود: یکی از مخالفان انقلاب اسلامی، گفته بود که راهپیمایی ۲۲ بهمن یک میتینگ سیاسی نیست، بلکه یک پیک نیک (جشن ملی) است. به نظر من برای ما ایرانی‌ها زمانی یک "پیک نیک" ملی رخ می‌دهد که دل‌های ما هر چه بیشتر به هم نزدیک می‌شود.

صفارهرندی با بیان اینکه، افزایش همدلی و همبستگی ایرانیان با افزایش دشمنی‌ها علیه ملت ایران همراه شده است، تاکید کرد: به کوری چشم دشمنان، ملت ما امروز آمده‌اند تا یک جشن ملی را برگزار کنند.

‌ماموستا خالدی: "انقلاب اسلامی" آرزوی انسان‌های مظلوم را برآورده کرد
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه آدم‌های بی‌دین و بی‌وجدان در رژیم پهلوی حکومت می‌کردند، گفت: "انقلاب اسلامی" آرزوی انسان‌های مظلوم را برآورده کرد.

‌ماموستا خدایی: هیچ‌گاه زیر بار ذلت استکبار نمی‌رویم
امام جمعه سنندج با بیان اینکه "انقلاب اسلامی" تا دنیادنیاست ادامه دارد و تحریم و فشار اثری بر ملت همیشه در صحنه ایران نخواهد داشت، گفت: هیچ‌گاه زیر بار ذلت استکبار نمی‌رویم.

انصاری: حضور مردم در راهپیمایی همانند حضور رزمندگان در میدان جنگ است

حجت‌الاسلام مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز و مجمع تشخیص مصلحت نظام طی گفت‌وگوی با اشاره به حضور باشکوه و گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: اینکه مردم ایران، هیچ‌گاه انقلاب خود را فراموش نمی‌کنند و برای شرکت در جشن پیروزی انقلاب اسلامی که یک جشن ملی، اسلامی و انقلابی است شرکت می‌کنند، یک پیروزی بزرگ برای مردم ما محسوب می‌شود.

وی گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، برای تقدیر از روح بلند صدهاهزار شهیدی است که جان خود را فدای انقلاب اسلامی کردند؛ امروز ما در یک جنگ نابرابر قرار داریم و به نظرم حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن همانند حضور در جبهه‌های جنگ برای دفاع از ایران و انقلاب اسلامی است.

انصاری گفت: امروز دشمن، وحدت، هبستگی و شکوه ملی ایرانیان را می‌بیند و متوجه می‌شود که انسجام ملی ایرانیان را خدشه‌دار کند.

عارف: راهپیمایی ۲۲ بهمن بهترین پاسخ به تحریم‌های ظالمانه است

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: حضور مردم در این راهپیمایی ۲۲ بهمن، نشان می‌دهد که مردم ما خودشان صاحب انقلاب هستند و برای دفاع از انقلاب همیشه درصحنه بوده‌اند.

وی با بیان اینکه، حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تضمین‌کننده اهداف عالی انقلاب است، تصریح کرد: حضور مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب، تضمین می‌کند که ما در مسیر انقلاب باید با قدرت بیشتری حرکت کنیم.

عارف همچنین گفت که حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مهم‌ترین پاسخ به یاوه‌گویی‌های دشمنان ملت ایران و البته تحریم‌های ظالمانه آنهاست.

منبع: صراط

 
 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام