قیمت نفت افزایش یافت
14 اسفند 97 - 23:52

گیلان آنلاین: با متمرکز شدن دوباره بازار بر کاهش تولید اوپک و انتظار برای افت تقاضا در جهان قیمت نفت را به 66 دلار نزدیک کرد.

 

گیلان آنلاین: با متوازن شدن بازار به دنبال تلاش اوپک برای کم کردن عرضه ناشی از آغاز دوباره تولید نفت لیبی از بزرگ‌ترین میدان نفتی این کشور و همچنین چشم‌انداز کاهش تقاضا، قیمت نفت افزایش یافت.

به گزارش فارس عرضه نفت اوپک و هم‌پیمانانش به افزایش 20 درصدی نفت برنت در سال جاری کمک کرد. وزیر انرژی روسیه نیز دیروز گفت مسکو در نظر دارد تا به کاهش تولید خود در ماه جاری سرعت بخشد.

هر بشکه نفت برنت با 14 سنت افزایش 65.81 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 15 سنت افزایش 56.74 دلار معامله شد.

اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک گفت: «به نظر می‌رسد که عربستان و روسیه با افزایش قیمت میان 60 تا 70 دلار در هر بشکه تا پایان سال خوشحال خواهند بود.»

وی با اشاره به کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و کند شدن رشد تولید نفت شیل آمریکا، افزود نفت برنت با قیمت 70 دلار «می‌تواند به زودی محقق شود.»

ازسرگیری تولید نفت میدان نفتی الشراره لیبی مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شده است.

انتظار می‌رود که جدیدترین گزارش ذخایر آمریکا، افزایش در ذخایر نفت این کشور را نشان دهد و این روند افزایشی قیمت را محدود کند. 6 تحلیلگر افزایش 400 هزار بشکه‌ای در هفته منتهی به یک مارش را پیش‌بینی کرده‌اند.

در عین حال، نگرانی در مورد رکود در تقاضا برای نفت نیز اثر کاهشی بر قیمت‌ها داشته است.

دولت چین هدف رشد اقتصادی خود را به 6 تا 6.5 درصد کاهش داده است که این اقدام چشم‌انداز کم شدن تقاضا برای سوخت را تقویت کرده است.

منبع: صراط

 
 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام