با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهوری صورت گرفت: چاپ
مخالفت مجمع نمایندگان گیلان با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران
17 اسفند 97 - 15:14

گیلان آنلاین: مجمع نمایندگان گیلان به رئیس جمهوری در خصوص مخالفت با مطالعه و اجرای انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران نامه نوشتند.

 

 

گیلان آنلاین: مجمع نمایندگان گیلان به رئیس جمهوری در خصوص مخالفت با مطالعه و اجرای انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران نامه نوشتند.

متن نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی

برادر گرانقدر جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

موضوع: مخالفت با مطالعه و اجرای انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران
سلام علیکم
احتراما همانطور که مستحضرید، تخصیص ردیف ۵ میلیاردی برای مطالعه طرح شیرین سازی و انتقال آب دریای خزر( کاسپین)، به فلات مرکزی ایران در بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور موجی از نگرانیهای مردمی را در پی داشته است. در این مدت شاهد تماسهای تلفنی مکرر و حضور گروههای مختلف مردم از جمله اساتید دانشگاهها و محققین مراکز تحقیقاتی، سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی و … بوده ایم که هر یک به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود از اجرای این طرح پرداختند. لذا نظر به تجربیات تلخ و بعضا شکست خورده طرح های انتقال آب به بین حوضه ای در دیگر نقاط کشور و با استناد به گزارشهای فنی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری که بر غیر اقتصادی و زیان بار بودن طرح مذکور صحه گذاشتند. خواهشمندیم نسبت به حذف ردیف بودجه این طرح و توقف پیگیری موضوع دستور لازم را صادر فرمایید.

مجمع نمایندگان مردم شریف استان گیلان در مجلس شورای اسلامی

منبع: دیارمیرزا
 
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام