استاندار گیلان: چاپ
ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات چای حذف می‌شود
19 اسفند 97 - 08:11

گیلان آنلاین: دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی واردات چای را حذف می‌کند و با این تصمیم قیمت چای استان حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری امروز در مراسم معارفه فرماندار جدید رودسر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: دولت باید پاسخگوی مردم باشد اما همه وظایف به عهده آن نیست و همه نهادها باید به دولت کمک کنند.

استاندار گیلان ضمن تشکر از حضور مردم در استقبال از رئیس جمهور گفت: از نماینده ولی‌فقیه در گیلان و همه اقشار و اصناف که در به وجود آمدن این حضور باشکوه سهم داشتند قدردانی می کنم؛ حضور پرشور مردم در این مراسم باعث شد که نگاه‌ها از کل ایران به سمت استان معطوف شود.

وی به افتتاح پروژه راه‌آهن قزوین رشت اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه هزار و800 میلیارد تومانی با ارزش روز حدود 4 هزار میلیارد تومان انتظار ده ساله مردمی بود که می‌خواستند به شبکه ریلی سراسر کشور بپیوندند؛ از مسئولانی که از گذشته تا به امروز در شکل‌گیری این پروژه نقش داشتند قدردانی می‌کنم.

بیشتر بخوانید

سالاری با اشاره به پروژه در دست اجرای سه قطعه‌ای ایستگاه رشت به سمت بندرانزلی تصریح کرد: روی دو قطعه این پروژه 32 کیلومتری کار شده و قطعه سوم آن هنوز شروع نشده است؛ قبل از خاتمه قطعه دوم نیاز است که در مجموع راهن گیلان به دریای خزر متصل شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه پروژه رشت به آستارا ملی حساب می شود افزود: حدود 8 هزار میلیارد تومان هزینه این طرح است که عایدات استانی و ملی دارد و کریدور شمال-جنوب یعنی اتصال دریای عمان و خلیج فارس به استان در حال آماده شدن است که گیلان در نهایت به آذربایجان، روسیه و اروپا متصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درآمد حق ترانزیت عبور کالاها قابل توجه است تصریح کرد: در عرض چند سال هزینه‌ای که برای تکمیل این طرح شده برمیگردد لذا هم اثرات بین‌المللی یعنی تعاملات با دنیا و هم اثرات ملی و استانی برای ما در پی دارد.

سالاری با بیان اینکه برای سال 98 و 99 در مجموع بیش از هزار و 309 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی در نظر گرفته شده بود افزود: رئیس‌جمهور به محرومیت‌های زیرساختی استان واقع است و با توجه به علاقه‌ای که به استان ما دارد تصمیمات خوبی برای توسعه آن گرفته است.

نماینده عالی دولت در استان گفت: حدود 4 هزار میلیارد تومان برای افتتاح بهره‌برداری یا عملیات اجرایی پروژه‌های مختلف در استان در نظر گرفته شده است از جمله 8 کیلومتر باقیمانده آزادراه رودبار و تفاهم نامه‌هایی که با سازمانهای اقتصادی گرفتیم.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر شهرستان رودبار مثل کشاورزی و رتبه نخست در تولید گل‌گاوزبان خاطرنشان کرد: باید در حوزه‌های مختلف مثل گل و گیاه، آبزی پروری و گردشگری از ظرفیت کامل مردم این شهرستان بهره بگیریم.

سالاری با اشاره به راه رحیم آباد به قزوین افزود: نمی‌شود پروژه‌ای در یک راه کوهستانی را سه ساله تکمیل کرد و باید به عواملی مثل میزان اختصاص اعتبار از سمت دولت به این پروژه را مد نظر قرار دهیم؛ دولت به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه معتقد است.

وی با بیان اینکه باید بین هزینه‌ها و درآمد دولت توازن باشد تصریح کرد: برای تکمیل طرح هادی روستا نباید همه مسئولیت‌ها را به دهیار بسپاریم و باید مشاوره و طراحی‌های انجام شده با نظر مردم ادغام شود و از نظرات دقیق مردم برای تکمیل این طرح استفاده کرد.

نماینده عالی دولت در استان به مشکل مردم با اراضی کشاورزی و منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در خصوص منابع طبیعی در برخی موارد سند با نقشه‌های این سازمان تعارض پیدا می‌کند و در این زمینه منابع طبیعی باید با تعدادی مهندس مشاور عهده‌دار این وضعیت شود.

استاندار گیلان با اشاره به تصمیم دولت برای حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات چای خاطرنشان کرد: با این تصمیم قیمت چای استان حدود 60 درصد افزایش پیدا می‌کند؛ اگرچه این تصمیم باعث گران‌تر شدن چای مصرفی ما است اما می‌تواند به نفع چایکاران استان باشد.

سالاری به معضلات بیمارستان در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: باید ارائه خدمات درمانی مبتنی بر جمعیت را رعایت کنیم و تقویت شبکه اعزام نیروی درمانی و افزایش کیفیت خدمات درمانی مهمترین کار در این حوزه است؛ با توجه به بودجه موجود نمی‌توانیم در هر جایی بیمارستان بزرگ احداث کنیم.

وی با بیان اینکه باید بین مطالبات و انتقادات و انتظارات یک روند منطقی باشد تصریح کرد: متهم کردن دیگران به کم کاری مشکلی را حل نمی‌کند اگرچه ما به عنوان مسئول وظیفه پاسخگویی داریم اما نوع مطالبه‌گری هم باید بر مبنای اولویت‌ها باشد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه حق مسلم مردم است که درباره نحوه هزینه بودجه پرسشگری کنند افزود: خیلی از مطالبات اولویت مردم و بودجه نیست؛ همه باید با پایبندی به قانون به انجام وظایف خود همت کنند و محدودیت‌ها را در نظر بگیرند.

سالاری خاطرنشان کرد: در بحث آب بندانها ما به کمک همه نهادها طی 7 ماه با پول خاکی که از کف این آب بندان‌ها بود لایروبی و دریاچه سازی کردیم؛ در بسیاری از موارد می‌توان با همین تدبیر بدون گرفتن یک ریال پول از دولت کار کرد و پیشرفت و توسعه را به وجود آورد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در بحث خاکرود حدود 6 میلیارد تومان خرج کردیم گفت: ما به دنبال عکس گرفتن کنار پروژه‌ها نیستیم و بنده شخصاً با بنرهای خوش آمدگویی مخالفم زیرا هر کاری که میکنیم وظیفه ما است و باید قدردان مردمی که همیشه در هر شرایطی حامی ما بوده‌اند باشیم.

وی با اشاره به اینکه استخر اولویت اکثریت مردم نیست تصریح کرد: تا زمانی که اوضاع جاده، راه و برق مردم کامل نشود ساخت استخر جدید را شروع نمیکنم زیرا در شرایط فعلی اولویت نیست ما باید بر مبنای منابع خود پروژه‌های ضروری برای مردم را در اولویت قرار دهیم.

سالاری با بیان اینکه توسعه شهر رودسر تنها وظیفه دولت نیست خاطرنشان کرد: باید همه مسئولان استانی مثل شهردار در این قضیه همت کنند؛ همه ما باید با کمک هم در جهت رفع مشکلات مردم بکوشیم و در این راه نیازمند نظارت مستقیم مردم هستیم.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام