استاندار گیلان: چاپ
۳۷۰۰ فرصت شغلی جدید در گیلان ایجاد شد
20 اسفند 97 - 00:00

گیلان آنلاین: با بهره‌برداری از ۵۰ پروژه در سفر رئیس جمهور به گیلان حدود ۳ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی جدید در گیلان ایجاد شد.

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سفر اخیر رئیس جمهور به گیلان مزیت‌های فراوانی برای استان در بر داشت که از جمله آن می‌توان به انعقاد 4 هزار و 740 میلیارد تومان تفاهم‌نامه با سازمان‌های مختلف اقتصادی و بانک‌ها اشاره کرد.

استاندار گیلان افتتاح و بهره‌برداری همزمان 50 طرح و پروژه در اقصی نقاط استان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بخشی از این پروژه‌ها که عملیات بهره‌برداری از آن‌ها با حضور رئیس‌جمهور در گیلان انجام شد اقتصادی و بخشی دیگر نیز مربوط به طرح‌های مختلف عمرانی بود.

سالاری با بیان اینکه بهره‌برداری از 50 پروژه یاد شده حدود 3 هزار و 700 فرصت شغلی جدید در گیلان ایجاد کرده است تصریح کرد: جمع اعتبارات و منابع مالی که برای افتتاح از این تعداد طرح و پروژه و یا آغاز عملیات اجرایی آن‌ها هزینه شده است معادل 4 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

بیشتر بخوانید

نماینده عالی دولت در استان گیلان تصمیم‌گیری جهت اجرای 67 پروژه جدید در این استان توسط رئیس‌جمهور را نیز مورد تأکید قرار داد و افزود: با دستور رئیس‌جمهور هزار و 933 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح‌ها اختصاص یافت که در مرحله دوم به هزار و 973 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی با تأکید بر اینکه 106 میلیارد تومان از این اعتبارات به برای نوسازی،‌ تجهیز و تکمیل مدارس گیلان اختصاص داده شده است بیان داشت: 62 میلیارد تومان از این منابع به 4 پروژه ورزشی،‌ 314 میلیارد تومان به حوزه پسماند و 311 میلیارد تومان به اجرای طرح‌های آب شرب اختصاص پیدا کرد.

استاندار گیلان اعطای تسهیلات 200 میلیارد تومانی برای تسطیح اراضی کشاورزی را از دیگر مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گیلان اعلام کرد و گفت: علاوه بر این‌ها 100 میلیارد تومان برای طرح‌های برق‌رسانی،‌ 188 میلیارد تومان برای جاده‌سازی و 231 میلیارد تومان برای پروژه‌های آبرسانی بخش کشاورزی اختصاص یافت.

سالاری تعاملات ایجاد شده و پیگیری مطالبات مردم توسط نماینده ولی‌فقیه،‌ ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و مدیران کل دستگاه‌ها در سفر رئیس‌جمهور به گیلان را قابل تقدیر خواند و ابراز داشت: حضور پرشور مردم گیلان در سخنرانی رئیس‌جمهور عظمت و شکوه کشورمان را بار دیگر به دنیا ثابت کرد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان وحدت و حضور پررنگ مردم را نخستین دستاورد سفر رئیس‌جمهور به گیلان دانست و اظهار داشت: حجم اعتبارات تخصیص داده شده در کنار امضاء توافق‌نامه‌های بین‌المللی برای ساخت و تکمیل راه آهن از دیگر جنبه‌های مثبت سفر رئیس‌جمهور به گیلان است.

وی خروج مدیریت شهری رشت از بلاتکلیفی و انتخاب هر چه سریع‌تر شهردار در آستانه نوروز را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: تصمیمات بسیار خوبی در مورد دو رودخانه شهر رشت توسط رئیس‌جمهور اتخاذ شد که اجرای آن‌ها به همکاری و تعامل همه دستگاه‌های ذی‌ربط نیازمند است.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام