فرمانده لشکر عملیاتی گیلان: چاپ
سلطه‌طلبی هیچ کشوری را قبول نمی‌کنیم
22 اسفند 97 - 03:38

گیلان آنلاین: باید با اتحاد و همدلی ریشه اختلافات را بخشکانیم.

 

 

گیلان آنلاین: سردار سرتیپ پاسدار محمدعلی حق‌بین صبح امروز در مراسم یادواره شهدای دانشگاه علوم پزشکی گیلان که به‌مناسبت روز بزرگداشت شهدا در رشت برگزار شد اظهار داشت: ماندگاری و قدرتمندتر شدن انقلاب بستگی به عملکرد افراد جامعه دارد.

فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان با بیان اینکه بررسی نقاط ضعف و قوت و میزان پیشرفت در عرصه‌های مختلف ضرورت جامعه است، گفت: پیشرفت در عرصه‌های مختلف مثل بهداشت، اقتصاد و سیاست مرهون همراهی همه اقشار جامعه با نیروهای نظامی است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با طراحی‌های مختلف خود درصدد نابودی انقلاب هستند خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند با اعمال تحریم و فشارهای همه جانبه صبر و مقاومت مردم ایران را از بین ببرند اما هرگز به این هدف شوم خود نخواهند رسید.

بیشتر بخوانید

سردار حق‌بین با بیان اینکه دشمنان از ابتدای انقلاب تاکنون هزینه‌های هنگفتی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی کردند افزود: با وجود همه تلاش‌های خصمانه، آمریکایی‌ها جرأت حمله به ما را ندارند زیرا روش مقابله با آنها را به‌درستی می‌دانیم.

فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان گفت: آمریکایی‌ها با ساخت نیروی زمینی قدرتمند در سطح استراتژیک ارکان قدرت را در کشورهای مختلف جابه‌جا کردند اما فهمیدند که ایران با سایر کشورها تفاوت دارد.

وی ضمن اشاره به هزینه‌های هنگفت آمریکایی‌ها برای تربیت نیروهای انتحاری در منطقه تصریح کرد: البته استفاده از سلاح کشتارجمعی در دین ما محکوم است و به‌همین خاطر ما توان خود را صرف گسترش سلاح‌های نقطه زن برای دفاع از کیان مملکت کردیم.

سردار حق‌بین با بیان اینکه آمریکا هرگز توان جنگ با ایران را ندارد خاطرنشان کرد: قدرت نظامی گروهک تروریستی داعش با قدرت نظامی کل دنیای عرب برابری می‌کرد اما جبهه مقاومت با مجاهدت فرزندان رشید و برومند خود توانست سازمان داعش را نابود کند.

فرمانده لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها از طریق جنگ نرم قصد اختلاف افکنی بین ما را دارند گفت: دشمن امروز به‌دنبال یارگیری از بین نسل جدید کشور است و ما نباید اجازه دهیم که فرزندان ما از روی غفلت و ناآگاهی وارد جبهه دشمن شوند.

وی با بیان اینکه دشمنان طراحی‌های پیچیده‌ای برای نابودی کشور و به انحراف کشیدن فرزندانمان دارند افزود: در زمان جنگ 8 ساله یک "شهید املاکی" تحویل نظام دادیم اما به‌حمدالله امروز ده‌ها املاکی حافظ کیان نظام هستند که این سرمایه اصلی انقلاب و کشور است.

سردار حق‌بین با تأکید بر اینکه نباید برای حل مشکلات خود به‌سمت غرب برویم خاطرنشان کرد: ما خواهان نابودی آمریکا نیستیم اما سلطه‌طلبی و زورگویی نه تنها آمریکا بلکه هیچ کشوری را قبول نمی‌کنیم و باید با وحدت و اتحاد ریشه اختلافات را بخشکانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه خون شهدا انقلاب را بیمه کرده است اظهار داشت: ارزش آفرینی شهدا باعث شده که مردم در هر شرایطی کنار نظام بایستند و باعث پیشرفت کشور شوند.

شاهرخ یوسف‌زاده چابک با اشاره به اینکه دشمن تاکتیک خود برای مقابله با کشور را عوض کرده خاطرنشان کرد: دشمنان با رخنه کردن در صفوف متحد ملت و ایجاد تفرقه از طریق فشار و تحریم قصد لبریز کردن صبر مردم را دارند.

وی با بیان اینکه تامین‌کنندگان مایحتاج عمومی مردم به‌ویژه مواد غذایی و سلامت جامعه در صف مقدم نبرد اقتصادی امروز هستند گفت: دشمنان قصد دارند با ایجاد خلل در حوزه دارویی کشور به ما ضربه بزنند که البته هرگز به اهداف خود نخواهند رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی با تدابیر خود امنیت روانی و سلامتی مردم را تامین می‌کنند و امیدوارم بتوانیم با استفاده از تجربیات و همراهی با یکدیگر در این آزمون سربلند شویم.

وی با بیان اینکه تکیه بر دانش و علم جوانان برومند این سرزمین باعث نابودی نقشه‌های دشمن می‌شود افزود: اگرچه دشمن از اعمال فشار و توطئه چینی علیه ما دست بر نمی‌دارد اما تکیه بر جوانان و پیشتازان عرصه علم و دانش آینده را از آن ملت ایران خواهد کرد.

 در این مراسم از کتاب "دانشگاه جبهه‌ها" نوشته "محمدرضا بینش‌برهند" درباره خاطرات شهدا و دانشجویان کارمند دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین کتاب خاطرات امدادگر پرستار "سیده زهرا شفیع‌پور" به‌نام "حلاوت شهادت" رونمایی شد.

 

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام