رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی گیلان: چاپ
۳۰ کمپ سلامت نوروزی در گیلان راه‌اندازی می‌شود
22 اسفند 97 - 16:50

گیلان آنلاین: این کمپ‌ها برای خدمات‌رسانی پزشکی به مسافران در ورودی شهر رشت مستقر می‌شوند.

 

 

گیلان آنلاین: پیمان اسدی امروز در مراسم رژه خودرویی اورژانس گیلان اظهار داشت: مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی گیلان 30 کمپ سلامت نوروزی را در ورودی شهر رشت مستقر می‌کند تا خدمات لازم به مسافران و گردشگران ارائه شود.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی گیلان در تشریح تجهیزات موجود در کمپ‌های نوروزی استان عنوان کرد: این کمپ‌ها به‌ صورت ایستگاه سلامت به همراه 2 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک کانکس امدادی به همراه کادر فوریت‌های پزشکی اورژانس پیش بیمارستانی ایجاد می‌شوند.

اسدی با بیان اینکه اورژانس گیلان مجهز به 62 پایگاه فعال ثابت و سیار است تصریح کرد: 120 دستگاه خودرو با تجهیزات مناسب جهت مراقبت از مصدومان و بیماران حین انتقال، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس و 450 پرسنل فوریت‌های پزشکی از دیگر امکانات اورژانس گیلان است.

بیشتر بخوانید

وی در مورد زمان آغاز طرح امداد نوروزی اورژانس گیلان نیز ابراز داشت: بر اساس دستورالعمل صادره از وزارت بهداشت و درمان طرح نوروزی از شنبه 25 اسفند آغاز و تا 17 فروردین ادامه پیدا می‌کند و هدف از آن نیز ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به مسافران و گردشگران است.

 در رژه خودرویی اورژانس گیلان 6 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، 2 دستگاه موتور لانس و بیش از 30 نفر از پرسنل فوریت‌های پزشکی استان حضور داشتند.

لازم به ذکر است قبل از رژه خودرویی مرکز اورژانس استان گیلان دکتر نورصالحی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی به همراه هیئت همراه از واحدهای ستادی، دیسپچ مرکزی، واحد MCMC و EOC مرکز اورژانس در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان بازدید به عمل آورد.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام