گفتگو خبرنگار گیلان آنلاین با دکتر سید علیرضا مرتضوی : چاپ
چگونه ذهن مثبت نگر و زندگی بهتر داشته باشیم ؟
23 اسفند 97 - 00:00

گیلان آنلاین: انسان ماهیت والاترین و شریف ترین مخلوق و خالق این دنیا و خیر مطلق این کائنات برروی زمین آمد ، تا زندگی را تجربه کند و برای رسیدن به جایگاه های بهتر روند زندگی انسان باید به گونه ایی باشد که روند صعودی باشد نه نزولی و آنچنان که امروزش از دیروزش در جایگاه بهتری تعبیر شود .

 

 

گیلان آنلاین: دکتر مرتضوی ، مشاور و روان درمانگر ، در گفتگو با خبرنگار گیلان آنلاین ؛ با بیان اینکه انسان ماهیت والاترین و شریف ترین مخلوق و خالق این دنیا و خیر مطلق این کائنات برروی زمین آمد ، تا زندگی را تجربه کند، اظهار داشت : روند زندگی انسان باید به گونه ایی باشد که روند صعودی باشد نه نزولی، آنچنان که امروزش از دیروزش در جایگاه بهتری تعبیر شود .

وی افزود : آنجایی میتوان از زندگی بهتر صحبت کرد که من پارامترهای زندگی شادتر همراه با آرامش بیشتر و موفق تر را در زندگی بتوانم اجرا کنم.

این مشاور و روان درمانگر اظهار داشت: آنجایی میتوان از شاد کردن صحبت کرد که نگرش و دیدگاه من به اطرافم نگرش مثبتی باشد حتی در سخت ترین شرایط و شدیدترین موانع هم میتوان رسید به این نتیجه که انسان میتواند برای رسیدن به جایگاه بهتر تلاش کند .

وی افزود : از نظریه اسناد وینر با شما صحبت میکنم که وینر در مورد پارامترهای مختلفی که در زندگی تعبیر میشه صحبت میکنه و در نهایت به یک نتیجه جذاب میرسد. وینر اینگونه تعریف میکند که شانس و سختی ها و موانع بیرونی که اطراف انسان است یک میزان ثابت و کاملا بیرونی از خود نشان میدهد که آنها در جایگاه خودش هست و اما چیزی که میتواند انسان را به جایگاه بهتر برساند یک پارامتر درونی و قابل تغییر است که آن هم چیزی نیست جز تلاش کردن.

مرتضوی گفت : تلاش کردن است که میتواند زندگی انسان را به جایگاه بهتر برساند ، من با شما درباره زندگی بهتر صحبت میکنم که زندگی بهتر ، یکی از مهم ترین جایگاه هایی که میتواند بهش برسیم و تعبیر زیبای زندگی شادتر روباهم معنا میکنیم که ما خودمان باید بخواهیم ؛ اگر من انسان که شریف ترین مخلوق خدا هستم بتوانم در راستای رسیدن به جایگاه بهتر خودم تلاش کنم و امروزم نسبت به دیروزم بهتر باشد قطعا میتوانم  چرا؟ چون توانمندی و استعداد ها و قابلیت هایی که خالق این دنیا در وجودم گذاشته و مثال خود خدا بی کران و وسیع است . و آنچنان تعبیر میشود که میتوان به جایگاه بهتری رسید .

این مشاور و روان درمانگر بیان کرد: پس اولین گام برای رسیدن به زندگی بهتر و زندگی موفق تر و ذهن مثبت نگر داشتن ، خواستن و تلاش کردن است . ما قدم اول باید بخواهیم ؛ اگر خودمان نخواهیم بهترین امکانات محیطی حتی بهترین شرایط ، حتی بهترین خانواده نمیتواند مارا به سرانجام خوبی برساند.

وی گفت : آنجایی میتوانیم به جایگاهی برسیم که خودمان بخواهیم و نیت و قصدمان اینگونه باشد که من برای خودم زندگی بهتر را میخواهم بسازم .

مرتضوی ادامه داد : پس گام اول طلایی برای ذهن مثبت نگر و زندگی بهتر داشتن تلاش خودمان و خواسته خودمان است.

او در این باره گفت : اما راه رسیدن به زندگی بهتر و ذهن مثبت نگر چیست ؟ از اینجا آغاز میکنم که یک سوال طلایی میپرسم که اگر از من بپرسند که تو انسان پولداری هستی ؟ من قطعا پاسخ میدهم خیر
من در حد ظریفت کسب درآمد خودم دارای ثروت مالی هستم ولی اگر بگویند ثروت من واقعی هستی ؟ بدون تردید و بدون درنگ پاسخ میدهم "بله"

بله من ثروتمندم ، ثروت های واقعی دارم که اگر بشمارم آنها قطعا در شمارش نمی آید.

 

این مشاور و روان درمانگر خاطر نشان کرد : اولین و مهم ترین نعمت ، نعمت حضور است همین که هستم و هنوز در این دنیا فرصت دارم .مثل انسان هایی که در همین لحظه زندگیشون به ایستگاه پایانی میرسند و فرصت برای زندگی کردن ندارند اما من همچنان هستم ، پس مهم ترین ثروت من ، ثروت حضور است پس من آدم ثروت مندی هستم .

وی اظهار داشت : دومین ثروت من ، داشتن یک نیرویی است از خالق این دنیا که دورن وجود من دمیده شده و بعنوان خلیفه و جانشین خدا برروی زمین هستم.

 

او افزود : یعنی داشتن ثروت وسیعی برای جایگاه های بهتر ، که میتواند تعبیر اصلی رسیدن به جایگاه بهتر باشد. ثروت بعدی من ثروت سلامتی است ، داشتن سلامت روح و سلامت جسم ؛من تاکید میکنم به سلامت روح و روان ، اگر از نرمال بودن خوبی در روح و روان خودمان برخوردار هستیم ما انسان ثروتمندی هستیم ، بدون تردید میتوانیم ادعا کنیم که ثروت حقیقی ما همین سلامت روح است و در کنارش سلامت جسم است.اگر سلامت جسم داریم انسان های ثروت مندی هستیم .

مرتضوی بیان کرد : یکی دیگر از ثروت هایمان خانواده است،  هرانسانی مهم ترین و بزرگترین انرژی که میگیرد داشتن پدر ، مادر ، خواهر ، برادر و داشتن افرادی که دوستمان دارند و عاشقانه کنار ما هستند .

و در آخر این مشاور و روان درمانگر خاطر نشان کرد : من مهم ترین و اصلی ترین شاه کلید ذهن مثبت نگر را به شما با افتخار تقدیم کردم و در این قسمت از ذهن مثبت نگر و زندگی بهتر که دیدن ثروت های واقعی که میتواند انسان را محکم تر به پیش ببرد و ما باید افتخار کنیم به این ثروت ها و قدرشان را بدانیم و بتوانیم به درستی استفاده کنیم.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام