استاندار گیلان: چاپ
آمادگی لازم برای پذیرایی همرمان از ۱۷ میلیون نفر مسافر را داریم
29 اسفند 97 - 15:07

گیلان آنلاین: با توجه به امکانات و زیرساخت‌های موجود، آمادگی لازم برای پذیرایی از ۱۷ میلیون نفر مسافر در استان گیلان وجود دارد.

 

 

گیلان آنلاین: مصطفی سالاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گیلان از هر حیث آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است و کلیه واحدهای اقامتی و گردشگری و بین‌راهی استان برای خدمت‌رسانی به گردشگران در آمادگی کامل قرار دارند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 9 میلیون نفر مسافر در ایام نوروز وارد این استان شدند عنوان کرد: با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده به‌ویژه افتتاح مسیر راه آهن قزوین به رشت انتظار داریم در تعطیلات نوروزی امسال حدود 10 تا 11 میلیون نفر گردشگر وارد گیلان شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان موقعیت جغرافیایی و موهبت‌های استان را از جمله مزیت‌های مهم آن در حوزه گردشگری اعلام کرد و بیان داشت: با توجه به امکانات و زیرساخت‌های موجود، آمادگی لازم برای پذیرایی از 17 میلیون نفر مسافر در استان گیلان وجود دارد.

بیشتر بخوانید

وی از آمادگی حدود 2 هزار واحد تأسیسات گردشگری و اقامتی در استان گیلان برای نوروز 98 خبر داد و تصریح کرد: با احتساب واحدهای بوم‌گردی، مسافرکاشانه‌ها، هتل‌ها و مجتمع‌های گردشگری‌ ظرفیت استان گیلان برای پذیرایی از مسافران نوروزی در سطح مطلوبی قرار دارد.

سالاری مسائل ترافیکی به‌ویژه در محدوده شهرستان رودبار را از نگرانی‌های مسئولان استان در ایام نوروز و پیش از آن دانست و ابراز داشت: در روزهای نخست تعطیلات نوروزی افزایش حجم ترافیک در این محدوده وجود دارد اما سعی می‌کنیم مسیر‌های جایگزین را برای تردد مسافران در نظر بگیریم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان آمادگی کلیه واحدهای خدمات‌رسان در سه نقطه ورودی به استان به ویژه در شهرستان رودبار را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ واحدهای خدمات بین راهی،‌ درمانگاه‌ها و واحدهای پذیرایی در شهرها و روستاهای گیلان آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code
تلگرام